За останні півтора роки справжніми супергероями для всього світу стали наші військові. А от в площині вигаданих на заміну Супермену та Залізній людині для українських дітей прийшов український коміксовий персонаж Нокс, якого створив переможець грантової програми “Talents for Ukraine” від KSE Foundation Антон Хуснутдінов! 

Перші в Україні анімовані комікси з українським героєм Ноксом вже стали популярними серед маленьких українців. Персонаж Антона не лише розважає, але й навчає: у першій серії “Шоу Нокса” будуть підійматись теми інформаційної та економічної грамотності. А майбутні мультфільми з участю нового героя будуть розкривати слов’янську міфологію. 

У нашому інтерв’ю Антон розповів про те, як з’явився новий персонаж української поп-культури, та доповнену реальність у дитячих книжках.

Подати заявку на грантову програму «Talents for Ukraine»

Хто такий Нокс?

Це істота, подібна до людини. Я намалював його практично випадково і подумав, що потрібно дати йому ім’я, яке було б коротке і запам’ятовувалось. Згадав слово “Нокс” з “Гаррі Поттера” – це контрчари, якими можна погасити світло на кінці чарівної палички. Це слово означає “темрява” – до його очей це слово підходить, вони такі саме темні. Так з’явився новий український коміксовий персонаж Нокс. Він живе в Україні, але в такій Україні, де також є магія, а замість людей живуть такі істотки. А ще в цьому всесвіті немає Росії і в країні мир. 

Ви отримали грант від KSE Foundation у розмірі $5 000 – на що витратили кошти?

У мене була ідея дитячого шоу з Ноксом, але не було можливості ані технічної, ані фінансової. Тож грант витратив на розвиток проєкту – робота команди, аніматорів, художників, маркетинг, просування в соціальних мережах. На кошти гранту ми вирішили зробити трейлер першої пілотної серії, щоб показати нашу ідею з мультфільмом. Так у мене з’явилась технічна можливість відзняти першу повну серію “Шоу Нокса”, зараз ми над нею працюємо. Також почали випускати фірмові іграшки.

Про що буде “Шоу Нокса”? 

У цьому шоу персонаж сидить разом з ведучою і обговорює теми інформаційної та економічної грамотності, різні підліткові теми. З інформаційною грамотністю в Україні, на жаль, все складно. Я зараз у процесі монтажу, тому що багато часу йде на 3D-анімацію персонажа. Сподіваюсь, у серпні презентую першу серію.

Нокс представлений як анімований комікс, персонаж має з’явитись у мультфільмах і шоу, але все почалось з друкованої книги 

Так, перша книга “Нокс: Крізь свідомість” вийшла ще у 2019 році, а друга книга “Нокс: Шлях у невідоме” у 2021 році. Це моя власна ручна робота. Це казки у форматі коміксу – всередині текст і великі картинки. Ці книжки з доповненою реальністю, тобто ви можете просканувати картинку через спеціальний додаток та подивитись повноцінно кожну сторінку в 3D-графіці. У коміксі про Нокса кожна сторінка “оживає”. Можна прослухати, як розмовляють герої, вони озвучені по ролях. Соліст гурту “Антитіла” Тарас Тополя озвучив одного із персонажів коміксу, а я озвучив самого Нокса.

Окрім книжок та шоу, ви зараз також працюєте над мультфільмом про Нокса

Я хочу випустити мультфільм “Нокс: історичні пригоди”. Це буде не просто плоска анімація, де рухається лише геометрія. Я роблю ставку на класичну промальовану покадрову анімацію. Сама робота дуже коштовна, і я хочу, щоб це виглядало, як якісні мультфільми 2000-х. 

Яким буде сюжет мультсеріалу “Нокс: історичні пригоди”?

Тематика мультфільму буде побудована на історичних пригодах з нашої міфології. Ми змішуємо персонажа “Нокс” та реальний світ, і подаємо нашу історію через призму героя. Ми піднімаємо історичні артефакти слов’янської міфології. У перших серіях буде міфічне створіння “Скарбник”. Не хочу брати стандартних героїв, таких як водяний та перевертні. 

Якими мультфільмами і фільмами надихаєтесь?

Фільми і мультфільми, на яких я зростав, спонукали мене займатись тривимірною графікою та анімацією, композингом і монтажем. Це “Гаррі Поттер”, “Володар Перснів”, де ефекти і графіка на високому рівні. З мультфільмів – це “Шрек” і “Льодовиковий період”. Це перші тривимірні мультики, які розривали всі чарти в світі. Мені завжди хотілось зробити такий самий мультфільм. В Україні нещодавно вийшов мультфільм “Мавка”, де теж дуже цікава графіка.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати