100 000 гривень ГО “Всесвітній день вишиванки” та засновниця цього свята Леся Воронюк перерахували для облаштування укриття в Брусилівській мистецькій школі на Житомирщині!

Ці кошти дозволили KSE Foundation розпочати ремонт у підвальному приміщенні школи, аби повернути до творчості 166 її вихованців.

«Для громадської організації «Всесвітній день вишиванки» долучення до волонтерських гуманітарних ініціатив є пріоритетом у кожному культурному проєкті. Культура є духовною бронею, яка наразі перетворюється і на фізичну. Раді, що завдяки книзі «НЕТЛІННІ» змогли долучитись до ініціативи KSE Foundation з облаштування шкільних бомбосховищ та перераховуємо 100 000 гривень», – зазначає Леся Воронюк, засновниця Всесвітнього дня вишиванки та переможниця грантової програми «Talents for Ukraine» від KSE Foundation.

Збір коштів для облаштування укриття у Брусилівській мистецькій школі KSE Foundation запустив до Дня вишиванки – тож кампанія отримала назву #НиткаЗахисту:

«Символом цього збору стала нитка, якою наші пращури пронесли крізь час орнаменти, що оберігають нас сьогодні. Вишиванка це чудовий символ і нагадування усім нам, що ми маємо працювати разом і кожен робити свій вклад. Ми надзвичайно вдячні Лесі Воронюк і всій команді ГО «Всесвітній день вишиванки», що долучились та зробили такий великий внесок. Особливо цінним для нас є, що кошти для укриття були зібрані з продажу книги «НЕТЛІННІ» – не просто фотоальбому, а важливого проєкту зі збереження культурної спадщини», – говорить Світлана Денисенко, директорка KSE Foundation.

Брусилівська мистецька школа – це єдиний позашкільний освітній заклад, що діє на території громади. Школа знаходиться у селищі Брусилів, за 12 кілометри від Житомирської траси, де в березні минулого року велись важкі бої. Учні стали свідками багатьох трагічних подій, і можливість повернутись до творчості стала для них особливо важливою. Поки облаштування укриття в школі ще триває, колектив закладу вже будує плани, як не лише зможе відновити повноцінні заняття для учнів, але і продовжувати їх попри повітряні тривоги:

«У нас є декілька фортепіано, одне з них ми плануємо перемістити в укриття. І загалом під час тривог будемо брати з собою в сховище музичні інструменти, мольберти й продовжувати заняття – для дітей це можливість відволіктись від відчуття небезпеки», – розповідає Лариса Івасенко, директорка навчального закладу.

На початку повномасштабного вторгнення ця школа стала штабом гуманітарної допомоги, тепер навчальний заклад потребує нашої підтримки. Зробити внесок для облаштування укриттів у межах всеукраїнської кампанії “ЗАХИСТОК: безпечна освіта”

Нагадаємо, учні Брусилівської мистецької школи, одягнуті у вишиті сорочки до Дня вишиванки, спустились у підвал свого непридатного до тривалого перебування навчального закладу, щоб показати нам приміщення, яке вже незабаром стане для них Захистком. Ця екскурсія стала основою фотовиставки “Діти укриттів”, яку KSE Foundation представив до Дня захисту дітей. Докладніше про фотовиставку

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати