Холминська загальноосвітня школа знаходиться у Чернігівській області, за 34 кілометри від кордону. Тож тут діти постійно чують вибухи та сигнали повітряних тривог. З початку повномасштабного вторгнення навчальний заклад вимушено перевели на дистанційний формат, бо укриття не було облаштовано. Майже 300 школярів, серед яких діти з п’яти сіл, суттєво втратили рівень знань, погіршилося і їхнє здоров’я.

«Дистанційне навчання має багато негативного: у дітей не відбувається соціалізація, виснажується нервова система, вони неуважні, низький рівень відповідальності. Що стосується фізичного здоров’я – це погіршення і осанки, і зору в учнів. Рівень знань також впав, тому що багато учнів часто ігнорують уроки, а батьки не в змозі контролювати їх, бо вони на роботі», – відмічає Віта Кулик, директорка Холминської школи.

Холминська школа подала заявку на участь у відборі до всеукраїнської програми «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта», започаткованої KSE Foundation, у межах якої було здійснено ремонт укриття.

До ремонту в укритті дітям було знаходитися некомфортно – воно було темне, стіни в плісняві, відсутня вентиляція та замість покриття на підлозі використовувалися дерев’яні палети. Роботи, які були виконані завдяки колаборації Райффайзен Банку та KSE Foundation, суттєво змінили становище.

До ремонту в укритті було дуже некомфортно і навіть небезпечно

Було зроблено цементно-піщану стяжку підлоги, тинькування стін, пофарбовано всі поверхні, змонтовано вентиляцію, нове освітлення та розетки, передбачено аварійне освітлення, встановлено протипожежні двері. Також для дітей закупили 50 м’яких і яскравих лавок.

Окрім капітальних робіт, було придбано м’які яскраві лавки для учнів

Школярі повернулися за парти, навчаються у змішаному форматі – у відремонтованому укритті одночасно можуть знаходитися до 200 осіб. Емоції переповнюють як батьків, так і школярів:
«Батьки та діти були дуже раді. Діти раділи, що мають можливість навчатися, спілкуватися, відвідувати гуртки. Звичайно, що рівень знань зріс, тому що є контроль та більш якісні уроки. Батьки знають, що їхні діти під наглядом і здобувають знання. Для вчителів можливість більш доступно донести матеріал уроку, лабораторні, практичні, фізична культура», – зазначає директорка школи.

Також укриттям можуть користуватися і відвідувачі будинків культури та дитячої творчості та юнацтва, які знаходяться поруч зі школою. Заняття в них проходять у другій половині дня, тому місця вистачає всім.

«Завдяки підтримці Райффайзен Банку вже тисячі дітей повернулися до очного навчання. Як мама трьох дітей, я точно знаю, що основна задача дитинства – це соціалізація, а більша частина дитинства проходить саме у школі. Тому, облаштовуючи укриття, ми не тільки забезпечуємо безпеку всім учасникам освітнього процесу, а також повертаємо радість дитинства для наших найкращих маленьких, але таких дорослих та мужніх українців!», – Наталія Гуріна, заступниця голови правління Райффайзен Банку.

Райффайзен Банк є постійним партнером проєкту «Захисток: безпечна освіта»

У школі є практичний психолог, який проводить просвітницьку, корекційну, діагностичну, профілактичну роботу. Під час перебування учнів в укритті грає з ними в ігри, спілкується, надає допомогу у разі потреби.
«В укритті плануємо перегляд фільмів та мультфільмів, ігри, деякі заняття. Життя школи вирує. В школі цікаве все. Від уроків до заходів, від виховної роботи до навчальної. Ми щиро Вам дякуємо за надану допомогу. Адже діти – наше майбутнє!», – каже Віта Кулик.

Холминська ЗОШ знаходиться за 34 кілометри від кордону. Тут діти постійно чують вибухи та сигнали повітряних тривог.

Команда KSE Foundation разом із Райффайзен Банком тішаться, що дітей вдалося повернути до школи, де вони можуть не тільки здобувати якісну освіту, але й спілкуватися і розвиватися.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати