У Кривому Розі 700 юних талантів провідної мистецької школи міста змогли повернутися до очного навчання і творчих репетицій. Це стало можливим завдяки вагомому внеску Райффайзен Банку та ініціативи «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта» від благодійного фонду Київської школи економіки – KSE Foundation. Наразі  ремонт укриття повністю завершено і воно може одночасно вмістити до 300 дітей, що дозволяє учням навчатися позмінно.

Було відремонтовано два приміщення укриття – кожне раніше не відповідало санітарним нормам:

  • демонтовано старі двері, електромережу та інше;
  • влаштовано стяжки на підлозі;
  • пофарбовано підлоги, стелі, стіни і труби водопостачання;
  • влаштовано електромережі та освітлення;
  • встановлено вхідні протипожежні двері;
  • встановлено вентиляцію;
  • облаштовано санвузли;
  • закуплено м’які лави.

Музична школа № 4 є однією з провідних  мистецьких шкіл Кривого Рогу – її відвідують діти з віддалених районів міста і сусідніх сіл. Коли розпочалася повномасштабна війна, учні та викладачі були змушені ховатися у підвальному приміщенні школи попри його непридатність для тривалого перебування.

«У нас було світло, але не на 220 вольтів, а як у підвальному приміщенні. На підлозі і в повітрі був пил, яким діти змушені були дихати. Санвузлів у нас не було взагалі. Дітям було некомфортно. Освітлення – зовсім не для дитячих очей, найскладніше було нашим художникам. Доводилось користуватись аварійними ліхтариками», – згадує Олена Ковальська, директорка музичної школи № 4 Криворізької міської ради.

Дистанційне навчання вдавалося вкрай складно. Викладання таких дисциплін, як малювання чи гра на скрипці, вимагає безпосередньої взаємодії з учнем, зазначає директорка школи.

«Дуже складно проводити музичне навчання дистанційно. Можна надавати онлайн-послуги з теоретичних дисциплін, наприклад сольфеджіо. Але навчити дитину грати на скрипці дистанційно просто неможливо, якщо вона новачок і повинна засвоїти базові знання. Тут потрібний тактильний контакт, щоб показати дитині, як тримати інструмент, як поставити руку. Якщо це труба, то як на губи накладається мундштук. Коли наші художники малювали дистанційно, то відповідальність була на батьках. Як би викладач не намагався разом з дітьми малювати в прямому ефірі, дитина не навчиться правильно малювати голову, шию, торс», – пояснює Олена Ковальська складнощі онлайн-навчання у мистецькій школі.

Завдяки підтримці Райффайзен Банку та заснованій KSE Foundation всеукраїнській програмі «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта» у школі облаштовано два приміщення укриття. 

Зараз у криворізькій музичній школі № 4 навчається 703 учні, серед яких 40 дітей, які евакуювались з Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської, Сумської областей. Завдяки наявності укриття, у школі одночасно може перебувати до 300 дітей, що дозволяє повністю відновити очне навчання.

«Батьки і їхні діти дуже зраділи відновленню офлайн-занять. До війни у нас було менше учнів. Тепер збільшилася кількість дітей, оскільки батьки приводять до нас своїх дітей зі шкіл, де немає укриттів. До війни у нас навчалося 500 дітей, зараз – 703. Навіть батьки ходять до нас знімати стрес – малювати, співати, танцювати», – каже Олена Ковальська.

Завдяки можливості продовжувати якісне навчання, творчі колективи школи подорожують світом, де популяризують українське мистецтво. Минулого року вони брали участь у музичних заходах в Польщі, Іспанії та Швеції.  

Без обладнаних укриттів навчальні заклади в Україні не можуть працювати офлайн. Проєкт «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта» прагне повернути якомога більше дітей до шкіл і садочків, оскільки якісна освіта і виховання є інвестицією у майбутнє наступних поколінь.

Кожен з Вас може долучитися до облаштування шкільних укриттів! Зробити внесок можна:

  • в особистому кабінеті додатка Raiffeisen Online у розділі «Платежі/Допомога українцям» натисніть на БО «Благодійний фонд «Київська школа економіки» та зробіть свій донат;
  • на вебпорталі KSE Foundation.
KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати