Що поєднує культуру та науку? У KSE Foundation – це грантова програма Talents For Ukraine, в якій на цьому тижні з’явилося три нових переможниці!

⭐️Ксенія Мінакова – спеціалістка в галузі нанотехнологій, фотоніки та фотовольтаїки. На її кар’єру суттєво вплинула повномасштабна російська агресія: лабораторія науковиці була знищена попаданням ракети у 2022 році.
Зараз Ксенія працює у відновленій лабораторії. Науковиця постійно читає лекції, проводить воркшопи та наукові виставки, спрямовані на підвищення інтересу до науки серед молоді та широкої громадськості, бере участь в українських та міжнародних проєктах з популяризації освіти та науки.

«Російська агресія нагадала мені про необхідність постійного зусилля у збереженні наукових стандартів, етики та свободи досліджень, яких у них немає і ніколи не буде», – розповідає Ксенія.

⭐️Марися Нікітюк – кінорежисерка, сценаристка, авторка віршів і прози. Її фільми «Коли Падають Дерева» та «Lucky Girl» («Я, Ніна» в українському прокаті) були відібрані та презентовані на міжнародних кінофестивалях класу А. Також Марися написала сценарій для фільму режисера Нарімана Алієва «Додому», який був представлений в Каннах у 2019-у році.

«Мені важливо розповідати про нас, про наш простір, доволі важкий історичний шлях, формування нації», – каже Марися.

⭐️Катерина Теребіленко – теж науковиця, докторка хімічних наук, викладачка. Вона займається хімією термостійких та люмінесцентних матеріалів та вірить, що економічні та екологічні джерела освітлення допоможуть наблизити «еру водневої енергетики». Її наука пов’язана із синтезами при температурі понад 1000°С, і їй вдалося виростити кристал циркону в лабораторних умовах. Катерина вважає своїм завданням залучити якомога більше талановитої молоді до наукових розробок в галузі хімії.

«Я щиро вірю, що пройшовши всі етапи трансформації, переживши обстріли, відключення світла і водопостачання, наука в Україні стане кращою», – ділиться Катерина.

Більше про переможців Talents For Ukraine

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати