Кирило – командир медичного підрозділу у ЗСУ.

З 2015 року він контролював роботу госпіталів на 25% усієї зони проведення АТО та керував лікуванням на етапах евакуації поранених воїнів. Тисячі військовослужбовців отримали з ним досвід у тактичній медицині, навчаючись у зоні бойових дій – у 150 метрах від ворога.

А відтепер Кирило – ще й студент Київської школи економіки!

Військовий лікар отримав грант від KSE Foundation на всі навчальні роки для здобуття магістерського ступеня за спеціальністю “Публічна політика та врядування”. Таку спеціалізацію обрав, адже після перемоги планує працювати над євроінтеграційними процесами в країні.

“Зараз я маю можливість паралельно із продовженням служби відвідувати університет, здобувати якісну освіту та розвиватися. Всі ми трохи обпалені війною, оскільки це кров, горе, сльози та піт. Війна змусила мене навчитись дуже швидко здобувати нові знання. Тепер ця навичка стане корисною у відбудові держави завдяки навчанню в KSE”, – розповів Кирило Савічан.

Навчання у Київській школі економіки вже розпочалося: “Мені вже дуже подобається навчання, хоча пройшло лише кілька пар. Я багато про що дізнаюся та впевнений, що це буде дуже цікавий досвід. Я продовжую займатись суспільно важливою роботою, але навчання теж потребуватиме багато часу. Цього тижня відвідаю пари офлайн, тому що мені хочеться вже усіх побачити”.

Військовий лікар брав участь в обороні Києва на Броварському напрямку – тоді він замінив попереднього начальника медичної служби, який загинув під час евакуації поранених бійців. Однак свій шлях боротьби з ворогом почав ще у 2015 році.

“На початку 2015 року на одному з військових аеродромів під Харковом ми займались евакуацією пацієнтів. Тоді ми побачили у повітрі гвинтокрил Мі-8, який до того стояв на зберіганні десятки років. Саме тоді ми зрозуміли, що переможемо, тому що наш найголовніший капітал – це ті люди, які можуть запустити навіть таку техніку. Завдяки людям ми переможемо. Хоча це буде довгий шлях”, – говорить Кирило Савічан.

Сьогодні Кирило все ще продовжує службу і подекуди надовго відправляється у відрядження, аби контролювати роботу лікарень та госпіталів на Донеччині та Дніпропетровщині.

Пишаємось бачити Кирила серед студентів KSE!😊

Стипендійна програма на здобуття бажаної вищої освіти для військовослужбовців, їхніх дітей, дітей загиблих воїнів і дітей ВПО існує завдяки благодійникам KSE Foundation. Зробити внесок для надання грантів на навчання (оберіть опцію TalentPRO/ Scholarships for War-Affected)

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати