Відновлення та облаштування укриттів здійснено Фундацією Олени Зеленської завдяки акумульованим міжнародним коштам для захисту учнів України. Також до робіт долучилась місцева влада Кременчука. Операційний партнер – благодійний фонд Київської школи економіки KSE Foundation. Фонд обладнав уже 77 сховищ по всій Україні.

Укриття у двох ліцеях Кременчука ремонтували за стандартами ДСНС і відповідно до норм інклюзивності: тут зроблено безбар’єрний вхід із підіймачем, обладнано санвузли, встановлено якісні вентиляційні системи, замінено електропроводку і встановлено яскраве освітлення.

Днями перша леді України разом із командою Фундації Олени Зеленської та KSE Foundation відвідали ці ліцеї та відкрили відновлені укриття.

«Хотілося б зробити так, щоб діти ніколи не спускалися під землю в укриття. Саме за це щодня воюють наші захисники й захисниці на фронті. Ми ж зі свого боку робимо, що можемо, аби убезпечити наших дітей від російських ракет. Ми відновлюємо й облаштовуємо укриття у школах, щоб діти почувалися безпечно під час навчання», – наголосила Олена Зеленська.

Сховища мають зонування для навчання, ігор, руханок, занять з психологом тощо – укриття облаштовані для можливості довготривалого комфортного перебування. У санвузлах є гаряча вода, кожне укриття має зону для надання медичної допомоги і стенд з первинними засобами пожежогасіння, влаштовано аварійне освітлення і безперебійний WiFi.  

Обидва навчальні заклади вже відновили очне навчання: до офлайн-уроків у ліцеях, які є одними з найбільших в області, повернулись близько 2 500 школярів.

Фундація Олени Зеленської є одним з найбільших партнерів ініціативи «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта», яку KSE Foundation започаткував у 2022 році.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати