Веселокутська гімназія Київської області цього навчального року працюватиме офлайн – завдяки внеску Райффайзен Банку, команда благодійного фонду Київської школи економіки завершила облаштування укриття.

13 років тому гімназія у селі Веселий Кут на Київщині переїхала в нову будівлю. Однак з початком повномасштабної війни 58 її школярів і дошкільнят із садочка на базі школи були вимушені спуститись із сучасного приміщення в підвал – аби сховатись під час повітряних тривог. Непризначене для довготривалого перебування дітей приміщення потребувало ремонту:

«Своїми силами ми разом з батьками трохи привели його до ладу: застелили підлогу, щоб не здіймався пил, під’єднали Інтернет, поставили старі стільці та парти з Будинку культури. Але все одно укриття було в жахливому стані, всередині був тільки один туалет та умивальник, а для дошкільнят ми ставили горщики», – розповідає Тетяна Загородня, директорка Веселокутської гімназії Таращанської міської ради.

Завдяки підтримці Райфу, який є найбільшим партнером всеукраїнської програми «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта» від KSE Foundation, було облаштовано 205 кв. м сховища – це три великі кімнати та коридор, де комфортно можуть розміститись усі учасники навчального процесу:

• влаштували цементно-піщану стяжку на підлогу,
• пофарбували стіни, підлогу та стелю,
• змонтували вентиляцію,
• встановили протипожежні двері на основні та запасні виходи,
• облаштували 3 санвузли разом з маленьким туалетом, зручним для дошкільнят,
• замінили освітлення та електропроводку,
• закупили м’які лавки та крісла-груші для всіх дітей.

«Коли я розповіла батькам наших дітей, що скоро гімназія матиме облаштоване укриття, вони були дуже задоволені, постійно прибігали дізнатися, що вже зроблено. А я просила їх не заходити та не дивитися, аж поки не будуть завершені усі роботи. І ось тепер маємо зовсім іншу картину та зовсім інше сховище! У ньому ми співаємо, граємо, навіть проводимо уроки», – каже Тетяна Загородня.

У 2024 році до учнів гімназії також доєднаються 50 школярів і дошкільнят з сусідніх сіл Антонівка і Косяківка. Та школа вже готова, стверджує директорка: укриття повністю відремонтовано і зможе вмістити усіх дітей.

Наявність укриття залишається базовою умовою для відновлення очного навчання в Україні. Мета проєкту «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта» – повернути якомога більше дітей до шкіл і садочків. Офлайн-навчання дозволяє не лише краще засвоювати знання, але і відновлювати гуртки, творчі та спортивні секції – футболісти Веселокутської гімназії вже стали найкращими у районних змаганнях з мініфутболу серед трьох сіл! А школярі Юлія та Ілля зайняли призові місця на олімпіадах з трудового навчання та історії України.

Ви також можете допомогти облаштувати більше шкільних укриттів. Зробіть внесок:
– в особистому кабінеті додатка Raiffeisen Online у розділі «Платежі/Допомога українцям» натисніть на БО «Благодійний фонд «Київська школа економіки» та зробіть свій донат;
– на вебпорталі KSE Foundation: https://foundation.kse.ua/safe-education

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати