29 квітня завершився перший етап дводенного змагання з використання штучного інтелекту KSE Prompt Design Challenge від KSE AI Future Laboratory і KSE Foundation.

117 учнів зі всієї України вчились працювати із великими мовними моделями на базі штучних нейронів: 

– писати промпти, які дозволяють отримати якісний результат і вирішити практичну задачу,

– залишатись етичними, доповнювати та спрощувати свою роботу, а не заміняти її результатами ChatGPT,

– використовувати нейромережі правильно, аби вони стали ефективним помічником, і інше.

Для учнів провели три воркшопи:

Тимофій Милованов, Президент Київської школи економіки, вчив учасників основним принципам дизайну промптів, а також етиці та конфіденційності при використанні ChatGPT.

Володимир Скіцько, керівник секції «Системи та технології штучного інтелекту. Кібербезпека» Київської малої академії наук, розповідав про основи промт-інжинірингу.

А Валерія Бомбандьорова, комунікаційна менеджерка в TechUkraine, ділилась досвідом використання ШІ в медіа: написання текстів та наукових робіт, переклад і аналітика.

Вже у сьогодні, 30 квітня, десятки шкільних команд будуть змагатись у використанні штучного інтелекту для вирішення практичних задач.

На школярів чекають 4 категорії, у кожній із яких два завдання: легке і складне. Команда має обрати одне легке та одне складне завдання, кожне з будь-яких категорій. На суд журі школярі віддадуть файл, який містить написані промпти для вирішення обраних задач. Якщо для вирішення завдання учні генерують програмний код – журі буде оцінювати його ефективність. 

Переможуть ті, хто продемонструє чіткість логіки, творчість і усталеність результату, зазначає Тимофій Милованов. Це означає, що створені учнями промпти будуть задані нейромережі 5 разів – чим сталішим буде ефективний результат відповіді чату, тим вищий бал отримають учасники.

Команди-переможці отримають сертифікати на $1 000, $2 000 і $4 000 для придбання техніки Apple!

Добірка фотографій учасників під час воркшопів і окремих команд: https://drive.google.com/drive/folders/1in52TEYj7QJkHNRTxjqFsBW1W8uQ2CzK

Історії про деякі з команд, які беруть участь у змаганнях: 

Команда “Танкісти v 2.0”, Чернігів: https://bit.ly/3LCkP1x 

Команда “УМНП”, Київ: https://bit.ly/423KcQR

Команда “Natural Intelligence”, Київ: https://bit.ly/3HqKXem