Шепетівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» Хмельницької області з початку повномасштабного вторгнення страждав від російських обстрілів – вибуховою хвилею тут пошкодило дах та вибило вікна. Школа і зараз знаходиться в небезпечній зоні, але завдяки відремонтованому KSE Foundation та Укрпоштою укриттю, діти змогли повернутися до очного навчання.

«Укрпошта не планує збавляти оберти, а тому й надалі буде інвестувати в укриття і, відповідно, вкладати в майбутнє країни. Це ще одне сховище, яке вдалося облаштувати на благодійні гроші від марки «ПТН ПНХ». Заохочую українців не лише поповнювати свої колекції поштових марок, а й доєднуватися до необхідних та важливих для країни проєктів», – прокоментував Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти.

Учні навчального закладу демонструють високі показники рівня знань. Тут навчаються 703 учні. Серед них – переможці всеукраїнських олімпіад, стипендіати Президента України та Кабінету Міністрів України. Тут застосовуються проєктні методики навчання, запроваджується цифровізація освітнього процесу, створюється STEM-центр.

Школа неодноразово страждала від обстрілів

Але через війну та вимушене дистанційне навчання рівень знань у школярів знизився: «Онлайн-навчання було організовано на високому рівні, 70% дітей працювали, тому що батьки були зацікавлені. Але у 30% дітей впав рівень знань та засвоєння програмового матеріалу. Негативний вплив від дистанційного навчання – це відсутність прямого спілкування вчителя з дитиною і дітей між собою. По-друге, батьки не всі можуть контролювати, чи вийшла дитина на заняття. По-третє, не всі діти мають ноутбуки, гаджети, які дозволяють їм працювати», – зазначає Надія Качоровська, директорка Шепетівського навчально-виховного комплексу.

Будівля навчального закладу була зведена ще у 1975 році, підвальне приміщення не було пристосоване для використання, як укриття. Висота приміщення не відповідала нормам ДСНС, також була відсутня вентиляція – перебування у такому приміщенні становило загрозу для дітей.

Підвал у школі неможливо було використовувати як укриття

Завдяки співпраці KSE Foundation та Укрпошти в межах проєкту «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта» в укритті були виконані такі роботи:

  • демонтаж старих дверей, електромереж та інше;
  • вибірка ґрунту;
  • влаштування стяжки на підлозі;
  • фарбування підлоги, стін та стелі;
  • влаштування електромереж та освітлення;
  • встановлення вхідних протипожежних дверей;
  • перенесення та фарбування труб;
  • влаштування вентиляції;
  • влаштування бетонного вимощення, аби прибрати проблему затікання води в укриття;
  • придбано 60 зручних лавок та комплекти яскравих пуфів для дітей.

Укрпошта є постійним партнером проєкту «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта». Завдяки внеску компанії вдалося повернути за парти вже тисячі дітей.

Після ремонту укриття діти змогли повернутися до офлайн навчання

Зараз усі учні можуть повернутись до офлайн-навчання. Окрім того, відновлюють роботу й гуртки, у яких діти займаються спортом та творчістю.

«Навіть не очікували на таке гарне укриття! Тепер наші діти знову зможуть повноцінно навчатись офлайн, спілкуватись між собою, наздоганяти втрачені знання. Ми проводимо виховну роботу, організовуємо патріотичне та морально-естетичне виховання. Ми їх гуртуємо як колектив. Це дуже важливо», – каже Надія Качоровська.

Кожен охочий може підтримати проєкт і допомогти облаштувати більше укриттів.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати