Богдан Саленко – 16-річний винахідник із Полтавщини. Учень одинадцятого класу створив пристрій, що дозволяє знаходити осколки в тілі пораненого.

Детекція відбувається за допомогою мікрофона та осцилографа – вони фіксують амплітудно-частотні характеристики й виявляють не лише місцеположення уламку, але і його матеріал та розмір. Пристрій портативний, не передбачає хірургічного втручання і мінімізує травматизацію. Богдан вже отримав відзнаку від Малої академії наук України та міжнародні нагороди.

Юний винахідник – учень фізико-математичного ліцею у Кременчуці. Тут Фундація Олени Зеленської та KSE Foundation облаштовують одне із перших укриттів.

Школа перейшла на дистанційне навчання відразу після повномасштабного вторгнення. Сотні обдарованих учнів та майбутніх винахідників, як Богдан, були обмежені у можливості отримувати якісні знання. Особливо складно – першачкам.

В укритті ліцею вже завершено базові ремонтні роботи. Скоро усі 1 134 школярі та школярки повернуться за парти. Також відновити повноцінну роботу зможе дитячий садок поряд – сховище стане захистком для 60 його вихованців.

 

Більше про ремонтні роботи в укритті ліцею

Укриття у фізико-математичному ліцеї у Кременчуці – одне із перших семи укриттів, які Фундація Олени Зеленської спільно з KSE Foundation облаштовує у чотирьох регіонах України.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати