У сільській місцевості Чернігівщини 128 дітей отримали доступ до оновленого укриття. Його обладнав KSE Foundation для забезпечення комфортного перебування під час повітряних тривог та продовження навчального процесу. Реалізація проєкту стала можливою завдяки фінансовому внеску Укрпошти та підтримці українців, які придбали марки благодійного випуску з графіті відомого художника Бенксі.

Укриття відвідали Генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський і начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика – вони оглянули  результати ремонтних робіт та оцінили зручність перебування для учнів.

«Можливість дітей вчитися офлайн залежить від безпеки у кожному населеному пункті. Облаштування укриттів є одним з наших пріоритетних напрямків благодійності. Адже навчальний процес безпосередньо в стінах школи не лише позитивно впливає на показники оцінювання й загалом соціалізацію дітей, а дає можливість батькам працювати. Наразі Укрпошта разом з KSE Foundation відремонтувала вже десять сховищ, плануємо збільшувати цифру й надалі», – зазначив Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти.

Це чергова сільська школа, у якій KSE Foundation обладнав укриття у межах своєї програми «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта» – десята разом з Укрпоштою та вже 74-та загалом у межах проєкту. Один з критеріїв, за яким благодійний фонд обирає навчальні заклади, – важлива роль у громаді: у Новошляхівській школі навчається 110 учнів з 5 навколишніх сіл, а шкільне укриття будуть відвідувати також 18 вихованців із дитячого садка поруч.

Укриття відремонтовано у межах всеукраїнської програми ЗАХИСТОК: Безпечна освіту, яку KSE Foundation започаткував у 2022 році. Загалом благодійний фонд відремонтував уже 74 укриття і продовжує роботу

Завдяки Укрпошті зроблено ремонт 445 м2 укриття:

  • зробили аварійне освітлення;
  • встановили нові світильники;
  • влаштували вентиляцію;
  • встановили вхідні протипожежні двері і замінили міжкімнатні двері;
  • влаштували санвузли і замінили сантехніку;
  • влаштували стяжку на підлозі, провели необхідний ремонт;
  • провели локальний ремонт стін і стелі;
  • пофарбували всі поверхні;
  • закупили меблі.

Укриття в Новошляхівській школі до і після ремонтних робіт

Тепер місцеві школярі можуть повноцінно повернутись до очного навчання. Раніше відсутність належно обладнаного сховища створювала додатковий стрес як для дітей, так і для їхніх батьків.

«Разом з партнерами ми працюємо над організацією безпечного освітнього процесу в регіоні. Сховище у Новошляхівській школі було запилене, не мало вентиляції та інших умов для перебування дітей. Завдяки Укрпошті та ініціативі «ЗАХИСТОК» від KSE Foundation тепер це обладнане укриття, в якому учням комфортно і затишно. Облаштування укриттів – процес, до якого мають бути залучені всі. У 2023 році зусиллями Чернігівської обласної військової адміністрації та партнерів було побудовано 12 укриттів та 67 відремонтовано. Окрім донорських, використовували кошти з державного та місцевого бюджетів. На сьогодні ще 123 ЗЗСО потребують будівництва укриттів та проведення ремонтних робіт», – зазначив Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.

Було проведено ремонт 445 м2 укриття, зокрема, обладнано санвузол і замінено сантехніку

Покращене укриття буде використовуватися для проведення уроків під час тривог, що дозволить не переривати освітній процес на тривалий період.

«Діти у захваті від організованого простору в укритті. Їм подобаються естетичне оформлення, нова підлога і яскраве освітлення. Тепер у сховищі немає пилу. У приміщення надходить свіже повітря, а туалетні кімнати відповідають усім санітарним вимогам. Нам дуже приємно, що KSE Foundation та Укрпошта небайдужі до проблеми облаштування сховищ в освітніх закладах і роблять цю благодійну справу безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця. У затишному, відремонтованому приміщенні діти почувають себе більш впевнено, надійно, комфортно і захищено», – говорить Зоя Глузд, директорка Новошляхівської школи.

Долучитися до ремонту або подати заявку на облаштування шкільного укриття.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати