Щоденно військові отримують поранення під час оборони України. Допомогти їм швидше відновитись і уникнути ускладнень – важлива місія, над якою працюють наші медики.

А команда ПУМБ робить їхню роботу більш ефективною завдяки сучасним технологіям – за внесок банку у 300 тисяч гривень KSE Foundation закупив систему загоєння ран негативним тиском!

Апарат вже опанували лікарі військового госпіталю на Вінниччині – передового медичного закладу, який спеціалізується на відновленні українських Захисників після складних травм і поранень.

Терапевтична система KCI ActiV.A.C. – це складна технологічна система, яка сприяє швидшому загоєнню ран та опіків різної важкості. Час лікування військових може тривати до 25 днів в залежності від складності та місця ураження. За цей час навіть важка рана загоюється без ризику інфекції і інших ускладнень.

У закупленому за внесок ПУМБ наборі портативна система для лікування ран під негативним тиском та додаткові матеріали для лікування, зокрема, новітні пов’язки, що впродовж декількох днів не потребують заміни.

Апарат вже використовується місцевими лікарями та допомагає пораненим на лінії фронту військовим. Один з лікарів, який опанував технологію, — хірург Дмитро Яцков.

Після 24 лютого лікар-хірург Дмитро Яцков мав швидко переключитись на роботу з надважкими вогнепальними пораненнями і мінно-вибуховими травмами. Маючи 17 років досвіду у хірургії, Дмитро врятував десятки бійців. Сьогодні більшість з його пацієнтів потребують ВАК-терапії – лікування ран за допомогою негативного тиску.

“Майже кожен військовий з пораненням потребує терапії з вакуумним апаратом, тому що на даний час це лікування не має аналогів. Зараз все більше вогнепальних ран та вибухових травм, і ВАК-терапія дуже допомагає — це гарна методика лікування тривалозагоючих ран. Вона дуже прискорює регенерацію великих пошкоджень і дефектів тканин”, — каже Дмитро Яцков.

Військовий госпіталь на Вінниччині спеціалізується на допомозі важкопораненим – саме сюди потрапляють військові з сильними пошкодженнями шкірних покривів, ампутаціями тощо, розповідає хірург: “У деяких немає частини шкіри, є дефект тканин, рани сильно інфіковані після вибухової травми. У таких випадках недостатньо використовувати місцево перев’язки чи антибіотики, потрібна ВАК-терапія”.

Система KCI ActiV.A.C — це мобільний компактний апарат з акумулятором. Здебільшого його встановлюють травмованим на нижні та верхні кінцівки або черевну стінку.

“Ця система не дає можливість розвинутись патогенним мікроорганізмам. Апарат швидко очищає рану, стимулює проростання м’яких тканин, які забезпечують загоєння. Система встановлюється на 2-3 дні, а вбудований акумулятор дозволяє військовим виходити на прогулянки з підключеним пристроєм, апарат не провокує больові відчуття. Потім йде оцінка результатів з можливим подальшим лікування. У деяких хворих система може встановлюватись 4-6 разів в залежності від складності поранень”, — говорить Дмитро Яцков.

Систем ВАК-терапії для госпіталю — це врятовані життя. Апарат ефективно працює навіть при найсерйозніших травмах, коли за його відсутності шанс на порятунок пораненого зменшується в рази.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати