Київська школа економіки взяла участь в презентації проєкту «Українська книжкова поличка»

22.10.2022

У п’ятницю, 21 жовтня 2022 року, відбулась презентація проєкту «Українська книжкова поличка» під час книжкового ярмарку в місті Франкфурт-на-Майні (Німеччина), в якій взяла участь директорка благодійного фонду KSE Foundation Світлана Денисенко.

Проєкт «Українська книжкова поличка» проводиться під патронатом першої леді України Олени Зеленської спільно з Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури та інформаційної політики та Українським інститутом книги. 

Олена Зеленська зробила акцент на тому, якого особливого змісту набув цей проект після повномасштабного вторгнення Росії: «Коли ми побачили, як росіяни фізично нищать наші книжки, зрозуміли, що тепер проект набув нового значення. Хтось хоче, щоб української книги не існувало?

Що ж, вона не просто існуватиме. Вона з’явиться у найкращих бібліотеках по всьому світу». 

У рамках проєкту на книжкові полички провідних світових бібліотек стануть дорослі й дитячі видання, які дадуть змогу нашим громадянам читати рідною мовою. Раніше благодійний фонд KSE Foundation закупив та передав комплекти книг на суму $50.000 в посольства України у 26 країнах світу. 

“Київська школа економіки системно підтримує розвиток науки та освіти. Цей проєкт надзвичайно цінний для нас відразу з кількох причин. По-перше, ми даємо нашим дітям можливість навчатися і розвиватися рідною мовою. По-друге, це шанс популяризувати українську культуру у світі. Ми не лише нація захисників, але й нація інтелектуалів”, — зазначає президент Київської школи економіки Тимофій Милованов. 

Розвиток освіти та підтримка науковців є важливими складовими успішної держави. KSE надає значну допомогу в розвитку освіти в Україні та підтримує гуманітарні проєкти, що відкривають доступ до літератури рідною мовою для вимушених переселенців. 

“Для нас це більше ніж проєкт. «Українська книжкова поличка» — це можливість дати українцям, які залишили дім через війну, почуватися вдома навіть за кордоном. Ми пам’ятаємо і турбуємося про них. Чи не вперше за останні 30 років в найбільших бібліотеках світу з’являться нові книги українською. Так ми відкриваємося світу, розповідаємо про себе й об’єднуємося з усіма, хто нас підтримує і кому цікава Україна”, — відзначила директор KSE Foundation Світлана Денисенко. 

Команда KSE Foundation висловлює вдячність першій леді Олені Зеленській за можливість участі в проєкті «Українська книжкова поличка». Школа й надалі надаватиме системну підтримку проєктам, спрямованим на розвиток освіти та науки для українців за кордоном.

Фото: Офіс Президента