Десяте укриття у Кривому Розі та 68-е по всій Україні – KSE Foundation завершив ремонт шкільного сховища для 495 учнів. Укриття обладнали завдяки внеску Укрпошти та за підтримки міської влади Кривого Рогу.

Відремонтоване сховище Криворізького ліцею № 119 площею 275 м2 дозволить учням знов відвідувати навчальний заклад.

«Нестача практичних умінь та навичок учнів після дистанційного навчання стає явною під час лабораторних та практичних занять. Відновити офлайн-заняття – надважливо для покращення рівня та якості знань наших учнів, їхнього психоемоційного та соціального розвитку», – зазначає директорка Криворізького ліцею № 119 Ольга Добровольська.

Це укриття стало сьомим, яке обладнано завдяки внеску Укрпошти – одному з найбільших благодійників ініціативи «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта», яку благодійний фонд Київської школи економіки започаткував у 2022 році.

«Місія Укрпошти: дбати про українців. Повномасштабна війна позбавляє сьогодні українських дітей отримувати знання в очній формі та повноцінно соціалузаватися. Отже, комфортні, безпечні та сучасні укриття – один із ключових напрямів нашої компанії. Дякуємо тим, хто придбав благодійну поштову марку «ПТН ПНХ» , кошти з якої Укрпошта спрямовує на облаштування сховищ по всій країні. Дбаємо разом про освіту для майбутніх поколінь, без якої неможлива Перемога та розквіт нашої держави», – прокоментував Антон Ізотов, операційний директор Східного регіону Укрпошти.  

Злагодженими діями міської влади, у підвальному приміщенні шкільного закладу було обладнано два аварійні виходи – це дозволило KSE Foundation розпочати ремонт сховища для всіх 495 школярів.

В укритті було:

  • демонтовано старі електромережі і конструкції,
  • влаштовано стяжку підлоги,  
  • пофарбовано всі поверхні,
  • влаштовано електромережу та встановлено освітлення,
  • проведено монтаж вентиляції,
  • влаштовано санвузол,
  • встановлено протипожежні двері,
  • проведено локальний ремонт стін і стелі,
  • закуплено зручні лави та пуфи.

Сьогодні проведені в укритті роботи проінспектували операційний директор Східного регіону Укрпошти Антон Ізотов, Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул, заступник голови Кривого Рогу Сергій Мілютін і директорка департаменту освіти і науки міста Тетяна Кріпак.

«Для безпечного навчання наших дітей, у місті тривають ремонти укриттів закладів освіти. Ремонти та облаштування укриттів виконуються переважно коштами міського бюджету, але допомагають у цій роботі й наші партнери, за що їм велика подяка і від міста, і від освітян та школярів. Залучаючи всі можливі ресурси, ми намагаємось створити найбільш безпечні умови для того, щоб криворізькі діти, навіть в умовах війни, здобували якісну освіту», – зазначив Олександр Вілкул, Голова Ради оборони Кривого Рогу.

Діти вже відвідали відремонтоване укриття – найбільше, розповідають, сподобались м’які лави та яскраве освітлення – адже старий підвал був темний і заставлений дерев’яними стільцями.

«Кожне зі сховищ, яке ми ремонтуємо завдяки підтримці благодійників, є основою для відновлення права дітей на здобуття освіти офлайн. Сьогодні це критично важлива потреба – повернути школярам дитинство серед однолітків, а їхнім батькам – можливість повноцінно працювати», – зазначає Марина Борисенко, заступниця директорки KSE Foundation з гуманітарного напрямку.

Очні заняття, відновлені завдяки сховищу, – це також можливість працювати із дітьми психологічній службі, що функціонує на базі закладу. Шкільний психолог допомагає легше пройти адаптацію школярам, які евакуювались до Кривого Рогу з Луганської та Донецької областей – таких у ліцеї навчається 17. А всім учням – впоратись із тривогою та труднощами.

Зараз KSE Foundation проводить ремонтні роботи в укритті ще одного криворізького навчального закладу.

Підтримати облаштування шкільних укриттів або подати заявку на облаштування сховища

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати