KSE Foundation передав до Кропивницького пологового будинку прилади для лікування жовтяниці в малюків – поширеного діагнозу, який може призвести до ускладнень і важкого пошкодження центральної нервової системи. 

Війна збільшила ризики для медичної системи, українські діти народжуються в бомбосховищах і потребують особливого захисту. Міжнародні партнери @KSE Foundation ініціювали допомогу найменшим українцям, щоб врятувати життя тим, хто його тільки починає.

Минулого місяця в Міському пологовому будинку Кропивницька народилось 100 малюків – 50 хлопчиків і 50 дівчаток. Більшість з них мали жовтяницю. Зазвичай цей стан новонароджених, який супроводжується жовтяничним забарвленням шкіри, не несе загрози. Однак для деяких малюків у групі ризику (наприклад, у випадку несумісності крові матері та дитини чи вродженої анемії) жовтяниця може призвести до важких пошкоджень в головному мозку, коми та навіть летальних наслідків.

Тож у пологовому будинку ставляться до діагнозу вкрай серйозно – кожен новонароджений із ризикованими проявами жовтяниці проходить лікування у спеціальному боксі – KSE Foundation передав до медзакладу 10 ламп фототерапії нижнього та верхнього типу.

«Ці лампи дуже ефективні. Раніше в нас їх завжди не вистачало, адже ми використовуємо фототерапію щодня, лампи від такої постійної експлуатації виходять з ладу. Зараз це найефективніше лікування жовтяниці: адекватне годування дитини і фототерапія. Чим більше дитина знаходиться під лампою, тим швидше розпадається білірубін і ризики спадають», – розповіла генеральна директорка Кропивницького пологового будинку Людмила Романів.

Зазвичай фізіологічна жовтяниця у немовлят триває до 3 тижнів, а завдяки фототерапії цей строк зменшується до 1-3 днів – після нормалізації стану мама з дитиною можуть повернутись додому. Наша команда щиро радіє кожному малюку, якому вдалось допомогти, і висловлює вдячність лікарям і медичному персоналу Кропивницького пологового будинку за їхню неймовірну роботу.

Ви також можете долучитись

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати