У Кашперівському ліцеї, одному з опорних закладів Київщини, KSE Foundation оновив укриття для 325 учнів із п’яти навколишніх сіл. Тепер навіть під час повітряних тривог діти можуть почувати себе в безпеці й навчатися у комфортних умовах.

Це перше укриття, яке KSE Foundation облаштував у межах багаторічної програми стійкості (MYRP), і вже 100, відремонтоване Фондом з 2022 року. Фінансування забезпечено Education Cannot Wait (ECW), глобальним фондом ООН, що підтримує розвиток освіти в надзвичайних ситуаціях і тривалих кризах. MYRP в Україні впроваджується за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Ще влітку 2022 року батьки разом з учителями Кашперівського ліцею, попри складні воєнні умови, згуртувалися та власними силами адаптували підвальне приміщення для навчання дітей: залили бетонну підлогу, провели воду, світло та встановили біотуалети. А додатковий вихід, необхідний за нормами ДСНС, допомогла облаштувати Тетіївська міська рада. У цьому пристосованому укритті проводили консультації, ігри та підготовку до уроків.

Попри спільні зусилля громади та дирекції школи, яка зробила все можливе в умовах обмежених ресурсів воєнного часу, приміщення потребувало подальшого вдосконалення — вентиляційної системи та оздоблення стін і підлоги для повного комфорту навчання.

Завдяки підтримці партнерів, в укритті:

  • демонтували старі двері, електропроводку та цегляні перегородки;
  • відремонтували стіни та стелю, пофарбували всі поверхні;
  • встановили потужну вентиляцію;
  • замінили електропроводку і встановили якісне освітлення;
  • облаштували сучасні санвузли, зокрема доступні для дітей з інвалідністю;
  • утеплили та пофарбували труби;
  • встановили протипожежні двері;
  • оновили водогін, встановили бойлер і сантехніку;
  • обладнали поручні на сходах;
  • закупили м’які лави.

«Коли діти вперше спустились у відремонтоване укриття, їхні перші слова були: “Супер!”, “Клас!”, “Бомба!”», — розповідає директорка ліцею Інна Корнієнко.

«У приміщенні гарне освітлення, тому діти можуть писати та читати. Санвузли тепер відповідають всім вимогам та не спричиняють дискомфорту. У приміщенні більше немає пилюки, бо підлога тепер пофарбована. Завдяки працюючій витяжній системі у сховищі легше перебувати тривалий час. В укритті комфортно, приємно й не так страшно», — додає вона.

Радіють і батьки — їхні діти мають безпечне місце. А вчителі можуть проводити заняття, гуртки та підготовку до конкурсів навіть під час повітряних тривог.

KSE Foundation уже майже три роки послідовно працює над поверненням дітей до навчання офлайн, попри загрози війни. За цей час завдяки підтримці благодійників вдалось повернути за парти майже 40 000 дітей у 13 областях України. Співпраця у межах MYRP дозволить масштабувати цю роботу.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати