Яким має бути укриття в школі. Сучасні стандарти укриттів

26.09.2022

З початком російського вторгнення постраждала та була знищена велика кількість українських шкіл. Це означає, що сьогодні особливо важливою є наявність безпечного сховища для учнів.

У ДСНС розробили основний перелік рекомендацій щодо організації шкільних укриттів.

В першу чергу сховище повинно знаходитись або в будівлі школи, або в безпосередній близькості до неї, щоб у разі повітряної тривоги школярі та вчителі якомога швидше до нього добрались.

Укриття також повинні відповідати багатьом вимогам стосовно розташування, наявності евакуаційних виходів, розміру приміщення і вентиляції. Але іншим не менш важливим аспектом сховища є те, що воно розраховується на безперервне перебування у ньому людей не менше двох діб.

Тому шкільні укриття повинні мати місця для сидіння та лежання, запаси питної води із розрахунку 2 л на добу на одну людину, контейнери для їжі. Також повинно бути резервне штучне освітлення, електроживлення, засоби медичної допомоги та зв’язку, вогнегасники і набір інструментів.

Нажаль, сьогодні в великій кількості шкіл, що знаходяться у зоні ризику, немає належних укриттів. KSE Foundation розпочав благодійну кампанію “Безпечна освіта”. Завдяки цьому проєкту у 100 шкіл з’являться сучасні та безпечні укриття, завдяки яким діти зможуть продовжити навчальний процес.      

Ви можете приєднатись до проєкту та пожертвувати за посиланням: https://saveeducation.kse.ua

Допоможіть нашим дітям отримати освіту та внесіть свій вклад у майбутнє України!