Визначено першу сотню переможців грантової програми “Talents For Ukraine” від KSE Foundation, які отримали фінансову підтримку для власного розвитку. Ювілейними переможцями стали брати Аміл і Раміл Насірови (гурт “Курган & Agregat”).

“Talents for Ukraine” – грантова програма для підтримки нового покоління лідерів. Мета програми – допомогти талантам зростати і розвиватися в Україні. Загальний бюджет складає $1 000 000, розмір персонального гранту у середньому становить $5 000.

“За майже рік існування програми ми розглянули вже близько 3 000 заявок від талановитих людей. Журі обрало десятки переможців. Об’єднані метою відбудовувати Україну та змінити світ на краще, вони охоплюють полярні галузі: поруч із дослідженням впливу космічної радіації, вони створюють новітні надлегкі матеріали для 3Д-друку і популяризують традицію вишитих сорочок по всьому світу. Ми пишаємось допомагати таким людям і бути частиною їхньої великої історії”, – говорить Світлана Денисенко, директорка KSE Foundation.

Серед них: історикиня Наталя Яковенко, фізик Сергій Шарапов, конструкторка адаптивного одягу для людей з інвалідністю Анна Павлусь, редактор “Bird in Flight” Володимир Коношевич і засновник “Ukraїner” Богдан Логвиненко, радіобіологиня Олена Паренюк, засновник фестивалю українського духу “Бандерштат” Сергій Мартинюк, архітектор модульного житла для переселенців Вячеслав Балбек, керівниця музею “Мистецький арсенал” Олеся Островська-Люта, зоозахисниця Анастасія Тиха, яка евакуювала тварин з Ірпеня, та багато інших неймовірних особистостей.

Прочитайте про наших переможців більше

“Більшість наших кандидатів на грант і переможців – це культурні діячі, блогери, популяризатори STEM, історики, письменники, музиканти і художники. Вони складають 42%. Ще одна велика категорія переможців – це науковці, освітяни, розробники та інноватори – ці таланти складають 37%. 14% наших переможців – волонтери, медики, борці за права людини. І ще 7% – екоактивісти та зоозахисники, які навіть у війну продовжують свою роботу. Усі вони роблять розмаїті, однак надзвичайно важливі для України речі, впроваджують ініціативи чи проєкти, згуртовують навколо себе людей і надихають”, – розповідає Наталя Кравченко, керівниця напрямку розвитку талантів та спільнот KSE Foundation.

Грант від KSE Foundation дав їм фінансовий тил – аби переможці мали змогу зосередитись на власному розвитку чи реалізації проєктів, не думаючи про формальне досягнення KPI. Адже грант “Talents For Ukraine” не вимагає жодної звітності і не регламентує напрямок використання коштів.

Так у містах України розрослась система станцій аналізу якості повітря, на фронті почали роботу роботи-розмінувальники і дрони-розвідники українського виробництва, запустився освітній подкаст, у лабораторії вирощується шкіра з міцелію грибів, а серед дітей отримав популярність коміксовий персонаж Нокс.

Разом із розвитком проєктів чи започаткуванням нових ініціатив, багато переможців витратили грант, аби вистояти та зберегти команду у кризу. А також інвестували в людей: нейробіологиня Нана Войтенко витратила кошти на стипендії для інтернів, співзасновниця YouTube-каналу “ебаут” Наті Гресько – на потреби команди проєкту. А найперший переможець програми, засновник сімейної ферми Володимир Жданов – аби підтримати свою родину і займатись волонтерством.

Грантова програма “Talents for Ukraine” триває! Детальніше про ініціативу

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати