KSE Foundation профінансував навчання 10 000 операторів БПЛА — військові вчились ефективному пілотуванню дронів, протидії ворожим РЕБ і іншим технологіям війни у десятках центрах підготовки. А вже незабаром навчання пройдуть ще 10 000 пілотів. Про це розповів Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації, під час презентації нового етапу Академії Армії дронів.

Разом з партнерами благодійний фонд Київської школи економіки передав на фронт уже понад 1 500 безпілотників — вони врятували сотні тисяч людей. Усе — завдяки навчанню управлінню БПЛА. Проходження курсів і наявність навичок роботи з квадрокоптерами є обов’язковою умовою для отримання дронів від Фонду.

В Україні діє декілька десятків центрів підготовки операторів БПЛА. Кожен з них, який подавав звітність за навчених операторів, отримує фінансування від KSE Foundation.

На сьогодні пройшли навчання і отримали сертифікати вже понад 10 000 нових пілотів. Академія Армії дронів розпочинає другий етап навчання операторів БПЛА, тож ще 10 000 професійних пілотів поповнять лави Сил оборони. Військові пройдуть теорію та практику і навчаться керувати не лише коптерами, а й FPV-дронами та безпілотниками літакового типу.

«Завдяки приватним донорам Київська школа економіки профінансувала навчання 10 тисяч операторів. Фінансування отримували всі школи, які подавали звітність за навчених операторів. Зараз профільне навчання військових критично важливе, тому ми продовжимо підтримувати школи операторів дронів і в подальшому», – розповів Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки.

Військові зазначають, що часто навчання для них стає важливішим за озброєння, адже людина виконує задачі краще і продуктивніше після отримання якісних навичок. Директорка KSE Foundation Світлана Денисенко акцентує, що навчання пілотів є не лише вкладом у перемогу, але і у відновлення України – отримані знання допоможуть будувати інноваційне майбутнє.

«Позиції на нулі – це рятувальні пошукові операції і швидка розвідка за допомогою безпілотників, розгортання сучасних систем зв’язку, застосування спектральних аналізаторів, протидія ворожим РЕБ… Ця війна – війна технологій, і один із головних пріоритетів – забезпечити нашим воїнам технологічну перевагу на полі бої. Тому ми не тільки направляємо мільйони доларів на закупівлю техніки, але і пріоритетно інвестуємо у навчання військових, а також підтримуємо тих, то розвиває індустрію вітчизняного виробництва. Наприклад, сьогодні під Бахмутом працює дрон-сапер, розробка одного з переможців нашої грантової програми», – говорить Світлана Денисенко.

Для отримання дронів від KSE Foundation валідними є сертифікати будь-яких курсів. Підтримайте збір на дрони для ЗСУ: https://foundation.kse.ua/projects/drony-dlia-zsu/

Фото: Міністерство цифрової трансформації України, Михайло Федоров

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати