Представляємо нових переможців грантової програми «Talents for Ukraine»! Це сміливі, талановиті та відомі на весь світ українці: автор фільму «20 днів в Маріуполі», художник Bob Basset та співзасновник громадської організації «КримSOS»

Мстислав Чернов – режисер, письменник, фотожурналіст міжнародної агенції Associated Press і засновник Української асоціації професійних фотографів. Мстислав є автором фільму «20 днів у Маріуполі» та роману «Часи сновидінь». Він висвітлював події Євромайдану, наслідки збиття Boeing 777 Malaysia Airlines, громадянську війну в Сирії. Упродовж 20 днів він знімав руйнування, обстріли, роботу лікарів та численних жертв серед мирного населення під час облоги Маріуполя. За цю роботу Мстислав отримав Пулітцерівську премію за служіння суспільству і премію імені Георгія Гонгадзе. «20 днів у Маріуполі» був висунутий на «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм». Сьогодні Мстислав працює над новими фільмом і романом. Адже у цей історичний час усі документалісти мають зосередитися на тому, щоб задокументувати кожну хвилину і кожну подію максимально точно, зазначає Мстислав.

Сергій Петров – український художник міжнародного рівня, професійно відомий як Bob Basset. Разом з братом він заснував художню студію «Bob Basset» ще в 1989 році. Згодом Сергій став відомим завдяки авторським шкіряним маскам, які експонувались на великих виставках по всьому світу. У 2016 році Vogue International назвав Bob Basset одним з дев’яти революційних українських дизайнерів. Наш переможець створював маски та інші речі для бренду Givenchy, музичних гуртів Slipknot, Metallica, Korn та багатьох інших. Роботи Сергія високо оцінив режисер Девід Лінч.

Алім Алієв – журналіст, правозахисник, співзасновник організації «КримSOS», куратор культурно-освітніх проєктів. У 2019 і 2023 роках Алім виступав у Раді Безпеки ООН з промовами про зміни, що відбулися у Криму за час окупації півострова. А сьогодні є одним із керівників Українського інституту. Переможець створив digital-музей депортації кримських татар «Tamırlar» та фокусується на темах окупованого Криму, гуманітарної політики, сучасної історії кримськотатарського народу та свободи слова. У 2018 році він ініціював українсько-кримськотатарський літературний проєкт «Кримський інжир» та продовжує займатися його організацією.

Більше про переможців Talents For Ukraine: https://foundation.kse.ua/peremozhtsi

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати