Будильська школа на Сумщині знаходиться у 100 км від кордону з Росією – разом Укрпошта та благодійний фонд Київської школи економіки облаштували укриття для 180 її учнів, які з’їжджаються до цієї школи з навколишніх сіл. Сховище відремонтовано у межах всеукраїнської програми «ЗАХИСТОК: безпечна освіта» від KSE Foundation.

«Поки ЗСУ захищають усіх нас, українські вчителі оберігають наших дітей. Коли лунає сигнал повітряної тривоги, вони ведуть школярів в укриття, знаходять правильні слова, щоб заспокоїти та щоденно виховують в них відчуття своєї національної ідентичності. Укрпошта дякує освітянам за працю та мудрість, а також усім, хто своїми донатами допомагає робити добрі справи», – прокоментував Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти.

Завдяки команді Укрпошти в сирому підвалі сільської школи було встановлено санвузли, покладено плитку на підлогу, зроблено вентиляцію, гідроізоляцію, замінено електропроводку, влаштовано освітлення, у тому числі аварійне, та пофарбовано всі поверхні.

«У нашому підвалі раніше було багато піску на підлозі та не було вентиляції. Діти спускались – і підіймався пил і пісок в повітря. Ми намагались проводити уроки згідно з розкладом навіть під час повітряних тривог: поклали старі дошки на підлогу, поставили біотуалети. Але все одно пісок підіймався, дуже погане освітлення не дозволяло вчитись», – розповідає Раїса Ковальчук, директорка Будильської школи.

Відремонтоване сховище дозволяє не тільки перебувати у комфорті усім учасникам освітнього процесу, але й подекуди проводити заняття – колектив школи перемістив в укриття частину парт:

«Зараз батьки й учні такі задоволені. Дуже вдячні Укрпошті, команді благодійного фонду KSE Foundation. Нам є з чим порівняти – це зовсім інша справа, коли діти спускаються і на підлозі лежить плиточка, є вентиляція», – каже Раїса Ковальчук.

Шкільні психологи зазначають: поява світлого та зручного укриття позитивно вплинула на стан дітей – особливо школярів, які переїхали до села із зон активних бойових дій. Таких учнів у Будильській школі семеро, вони приїхали з Донецької, Харківської та Чернігівської областей.

«Коли почалось вторгнення, через наше село їздили російські танки. Ми не були в окупації, але упродовж двох тижнів постійно їздила ворожа техніка, постійно ми чули вибухи, які доносились з сусідніх сіл. Нам пощастило, у школі було вибито лише одне вікно. Але ці перші тижні ми були ізольовані, не було жодних зелених коридорів, щоб виїхати та вивезти дітей», – розповідає Раїса Ковальчук.

Новий навчальний рік учні Будильської школи навчатимуться офлайн, облаштоване сховище вміщує усіх учасників навчального процесу. А ще 25 школярів, які разом із батьками сьогодні знаходяться за кордоном, теж мріють повернутись до рідної школи якнайшвидше, розповідають вони вчителям.

Укрпошта продовжує допомагати з облаштуванням сховищ в українських школах. Нагадуємо, минулої зими була введена в обіг благодійна поштова марка “ПТН ПНХ!”, присвячена річниці повномасштабної війни Росії проти України. Частина коштів з її продажу направляється на ремонт укриттів у межах проєкту “ЗАХИСТОК: Безпечна освіта” від KSE Foundation.

Ви також можете долучитись до облаштування шкільних укриттів – кожна гривня дозволяє відремонтувати більше сховищ

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати