Понад 300 учнів Ківшоватського ліцею, від першокласників до випускників, проведуть наступний навчальний рік поруч з однолітками – завдяки співпраці Укрпошти з KSE Foundation вдалося облаштувати для школярів комфортне укриття.

В Україні 7 мільйонів дітей війни. Програма з облаштування шкільних укриттів від KSE Foundation «ЗАХИСТОК: безпечна освіта» надає можливість учням навчатись в стінах рідної школи та отримувати якісну офлайн-освіту. 24 лютого цього року Укрпошта ввела в обіг поштову марку “ПТН ПНХ!”, присвячену річниці повномасштабної війни Росії проти України. Ця марка благодійна, тож частина коштів з її продажу була направлена на облаштування сховища. 

«З початком великої війни Україна зіткнулася з гострою потребою в шкільних укриттях. Укрпошта працює над тим, щоб створювати безпечні та комфортні умови для навчання наших школярів, адже здобувати якісні знання в очному режимі – важлива запорука процвітаючого майбутнього країни. Укриття для Ківшоватського ліцею – наш перший реалізований проєкт спільно з KSE Foundation. Упевнений, що разом з небайдужими українцями Укрпошта облаштує ще не одне укриття, де наші діти завжди почуватимуться в безпеці», ­– Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти. 

Ківшоватський ліцей – опорний навчальний заклад, тут навчаються діти з шести навколишніх сіл. Щоранку до подвір’я школи учнів привозять два шкільні автобуси: раніше таких автобусів було три, однак з початком повномасштабного вторгнення один школа віддала для потреб ЗСУ.

«Діти дотепер бачать, як над нашими селами пролітають ракети. Вони схвильовані та переживають. Багато наших школярів живуть у сусідніх селищах, і у такий час батькам їх важко відпускати далеко в школу. Але тепер ми маємо відремонтоване укриття і батьки знають, що під час тривоги діти захищені, тож 1 вересня всі повернуться до своїх класів. Ми дуже вдячні за колосальну допомогу, що благодійний фонд Київської школи економіки започаткував програму з облаштування, а Укрпошта долучилась для допомоги нашому ліцею», – розповідає Оксана Гальчик, директорка ліцею.

У школі немає приміщення, яке підійшло б для укриття, тож аби повернути дітей до якісного офлайн-навчання було проведено ремонт у підвалі Будинку культури поруч:

«Сховище знаходиться прямо у сусідній від нас будівлі. Тож після сигналу повітряної тривоги за кілька хвилин вже всі діти в безпеці в укритті. Раніше цей підвал не тільки був у аварійному стані, сирий і без вентиляції, але і міг вмістити лише 100 людей. Після проведених робіт усі наші 302 школярі та навіть вчителі можуть тут комфортно розміститись», – говорить Оксана Гальчик.

Пані Оксана розповідає, що до ремонту підвал місцевого Будинку культури нагадував фільм жахів: зі стелі падали залишки штукатурки, а через стару проводку і підвищену вологість система освітлення була в аварійному стані: тьмяні лампи мерехтіли та раптово вимикались. Відсутність вентиляції та шар пилу на підлозі не дозволяли дихати.

Тепер же завдяки Укрпошті в приміщенні було повністю замінено електропроводку і систему освітлення, встановлено потужну вентиляційну систему, проведено гідроізоляцію, усі поверхні очищено від грибка та пофарбовано, зроблено бетонну стяжку підлоги, встановлено 5 дверей на основні та запасні виходи, а також придбано м’які лави для сидіння.

«Звісно, ми будемо тут ховатись під час повітряних тривог. Але ще плануємо використовувати укриття для занять з предметів, де учні багато спілкуються та відпочивають – у нас в школі немає танцювальної зали, тому ми хочемо проводити в укритті заняття хореографічного гуртка, адже підлога зроблена дуже якісно», – говорить Оксана Гальчик.

У ліцеї діє багато творчих і спортивних гуртків, а шкільний духовий оркестр «Гармонія» не лише бере участь у фестивалях і конкурсах, але й отримав запрошення виступити у Франції!

Багато шкільних вчителів, як і сама директорка, мають психологічну освіту, тож з початком повномасштабного вторгнення намагаються лише посилити творчу активність учнів. Особливо це важливо для дітей, які були вимушені покинути свої домівки через окупацію та бойові дії – ліцей навчає внутрішньо переміщених дітей ще з 2014 року.

«Багато наших учнів пережили страшні події, бачили страшні речі, і творчість їм допомагає. Вони співають, опановують музичні інструменти, займаються спортом – їм немає, коли задумуватись про страшні події. У нас навчаються діти, які виїхали з окупованого Маріуполя, ходили по вулицях вже зруйнованого міста і виїхали через ворожі блокпости. Ми щасливі, що їм вдалось до нас доїхати тоді. Загалом зараз у нас вчиться 30 дітей з Донеччини, Харківщини, Запоріжжя…», – розповідає Оксана Гальчик.

А для сім’ї з Вовчанська Харківської області, що знаходиться на кордоні з Росією, ліцей став справжнім новим початком – другокласниця Настя швидко адаптувалась у новому колективі, а її батько почав вести шкільну секцію з волейболу.

«Я люблю дітей, вони люблять мене» – каже нам пані Оксана. Колектив школи щодня працює, аби створити у ліцеї другий дім для кожного учня, дати їм поштовх для освітніх здобутків і розвитку найрізноманітніших талантів. А у вільний час печуть пиріжки для військових, організовують збори на дрони та автомобілі для батьків школярів, які вирушають на фронт.

Разом з командою Укрпошти ми щасливі дати їм можливість відновити очні заняття та повернути школярам таке важливе відчуття безпеки.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати