У Кривому Розі завершується ремонт укриття для 1 149 школярів місцевого ліцею №35 “Імпульс”. 700 з них вже повернулись до офлайн-навчання! Сховище облаштовано KSE Foundation завдяки внеску найбільшого партнера Всеукраїнської програми “ЗАХИСТОК: Безпечна освіта” –  Райффайзен Банку, та за сприяння міської влади.

Разом з Райффайзен Банком команда KSE Foundation завершила ремонт укриттів вже в 11 школах і дитячих садках. Разом нам вдалось повернути за парти тисячі дітей. 

Відремонтоване сховище Криворізького ліцею площею 600 квадратних метрів дозволить відновити очні уроки не тільки для ліцеїстів (вони навчаються позмінно), але й школі мистецтв поряд – укриттям користуються 200 її вихованців.

Аби проінспектувати завершальний хід робіт в укритті, сьогодні до навчального закладу завітали представник від Райффайзен Банку Артем Нідзельський, а також голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.

“Важливо, що такі проєкти як “ЗАХИСТОК” існують та розвиваються, адже безпечна та якісна освіта – це інвестиція в майбутнє України. Сьогодні ми у Криворізькому ліцеї №35 “Імпульс”, де завдяки підтримці Райффайзен Банку облаштування укриття вже підходить до фінішної прямої та більш як 1 000 учнів ліцею незабаром повернуться до ефективного очного навчання”, – розповідає директор Південно-Східного регіону з питань роздрібного бізнесу Артем Нідзельський.

Аби зробити приміщення не лише зручним та комфортним для дітей, але й збільшити простір відповідно до норм ДСНС, висоту підвалу збільшили на 50 сантиметрів. Також тут влаштували  цементно-піщану стяжку, пофарбували всі поверхні, облаштували санвузли, зробили освітлення та закупили 100 м’яких лав для дітей.

“На самому початку ми не могли розмістити в укритті більше, ніж 50 дітей. Потім своїми силами облаштували одну кімнату, тож сховище могло одночасно захистити вже 150 учнів. Але всередині все одно не було нормального освітлення та санвузлів, на підлозі була глина”, – згадує директорка Криворізького ліцею №35 “Імпульс” Раїса Лисенко.

У сховищі залишилось завершити монтаж вентиляції та поставити перегородки в санвузлі, однак укриття вже захищає дітей під час повітряних тривог:

“Тепер ми маємо можливість для кожного класу виділити своє місце та поставити ряди парт із лавками. Вчителі вже проводять навчання в ігровій формі в укритті. Батьки та учні дуже задоволені новими умовами, а колектив дуже вдячний команді Райффайзен Банку та благодійному фонду Київської школи економіки за облаштування такого простору”, – каже директорка ліцею Раїса Лисенко

24 лютого це укриття стало прихистком для 150 містян, тут вони переховувалися від російських обстрілів. Три шкільні кабінети були наповнені гуманітарною допомогою для вимушених переселенців, яких за офіційними даними у Кривому Розі нараховується 75 тисяч. Школа й досі продовжує виготовляти окопні свічки та плести сітки для захисників, а цього року готується до відкриття Пункту Незламності, який працюватиме на випадок блекаутів – його відкрили за кошти міського бюджету.

Криворізький ліцей №35 “Імпульс” працює майже 50 років. Минулого року освітній заклад був сьомим за рейтингом складання НМТ у Дніпропетровській області. 2023-й навчальний рік 14 учнів ліцею закінчили з золотою медаллю, двоє випускників набрали 200 балів при складанні НМТ з математики!

Навіть під час великої війни школярі продовжують здобувати нагороди. За останній рік 11-класник Іван  посів перше місце на Всеукраїнському конкурсі “Розкажи про війну”. Він написав твір про свого батька, який зараз перебуває у російському полоні та воював на заводі “Азовсталь” в Маріуполі. А старшокласниця Катерина посіла 2 місце в обласному етапі захисту роботи з МАН про історію вулиць Кривого Рогу. 

Облаштування укриттів реалізується у межах Всеукраїнської програми “ЗАХИСТОК: Безпечна освіта” від KSE Foundation. Подати заявку на ремонт укриття можна, заповнивши форму за посиланням: https://foundation.kse.ua/safe-education. На цій же сторінці ви можете зробити благодійний внесок для підтримки ініціативи.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати