762 школярі Кобеляцького ліцею тепер знаходитимуться у комфортному укритті під час повітряних тривог. Укрпошта разом з KSE Foundation облаштували для них затишне сховище у межах започаткованої благодійним фондом всеукраїнської програми безпечної освіти “ЗАХИСТОК”.

Ви також можете приєднатись до захисту школярів! Зробити внесок для облаштування укриттів

«Більшість укриттів знаходяться в занедбаному, а подекуди й взагалі жахливому стані. Приміщення не мають відповідної вентиляційної системи, електрика стара та аварійно небезпечна, стіни покриті грибком. Завдяки нашим поштовим маркам і українцям, які їх купують, ми можемо облаштувати укриття, які будуть безпечними, зокрема для здоров’я дітей, а також сучасними та затишними», — прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Наразі ремонтні роботи у 2 великих кімнатах сховища Кобеляцького ліцею площею 250 кв.м завершено, і 01 вересня школа зустріла своїх учнів:

  • влаштовано цементно-піщану стяжку на підлогу, 
  • оброблено від грибка та пофарбовано всі поверхні, 
  • змонтовано освітлення та розетки, 
  • облаштовано повноцінні санвузли,
  • також укриття забезпечено місцями для сидіння.

Раніше замість сховища у цьому ліцеї був занедбаний підвал зі складом старих меблів: “У приміщенні були погані стіни, не було ні підлоги, ні розеток, ні вентиляції. Освітлення аварійне – це велика проблема. Колись було таке, що спустились в укриття і зникло світло. Маленькі діти злякались і почали кричати та плакати. Тепер таке більше не повториться”, — розповідає директорка школи Поліна Тараненко.

Кобеляцький ліцей № 2 імені Олеся Гончара Кобеляцької міської ради Полтавської області — опорний заклад, де навчається 762 учні, 50 з яких приїздять на уроки шкільними автобусами з сусідніх сіл Мідянівка та Ганжівка. Тут навчаються 7 дітей з особливими освітніми потребами, для яких можливість повернутись до школи завдяки наявності укриття є важливим кроком – соціальна адаптація покращує їх психоемоційний стан. Відвідують школу також і 24 дитини ВПО з Херсона, Бахмута, Харківської та Луганської областей. 

У цьому році до учнів ліцею доєднались також 60 першокласників.

З нового навчального року всі 762 дитини тепер навчаються офлайн: “В укритті є інтернет, тож ми хочемо частково проводити уроки навіть під час тривог. Надавати освітні послуги, поставити парти для кожного класу, зробити окремий простір. Буде також мультимедійна дошка, щоб показувати пізнавальні фільми та не переривати навчальний процес”, — розповідає нам пані Поліна.

Укрпошта продовжує допомагати з облаштуванням сховищ в українських школах. Нагадуємо, що взимку була введена в обіг благодійна поштова марка “ПТН ПНХ!”, присвячена річниці повномасштабної війни Росії проти України. Частина коштів з її продажу направляється на ремонт укриттів у межах проєкту “ЗАХИСТОК: Безпечна освіта” від KSE Foundation.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати