Грантова програма «СТВОРЮЙ!» в $1 000 000 від Міністерства економіки України, Ukraine-Moldova American Enterprise Fund і KSE Foundation, за комплаєнс-підтримки АТ «Ощадбанк» та експертної оцінки KSE Graduate Business School, оголошує нових переможниць. Мета проєкту — допомогти українкам, які займаються виробництвом, масштабувати їхній бізнес. 

Роксолана Худоба — засновниця виробництва з перероблених використаних пляшок та віконного скла ReRe:Sklo, м. Львів. Усі вироби переможниці виготовляються вручну.

За грантові кошти підприємиця придбає муфельну піч для спікання скла. Так вдасться розширити асортимент продукції та масштабувати виробництво.

«Мене надихає модель соціального підприємництва. Я вважаю, що бізнес повинен працювати не лише для прибутку. Тому розвиток і підтримка recycling культури на локальному та всеукраїнському рівні з допомогою власного прикладу є одним із завданням мого бізнесу», — зазначає пані Роксолана.

Антоніна Іжицька — співвласниця виробництва середньовічного одягу Steel-mastery, м. Київ. Підприємство переможниці виготовляє одяг та спорядження епохи середніх віків: від суконь та сорочок до обладунків і шоломів.

Коштом гранту переможниця автоматизує виробництво — придбає вишивальний комплекс та програмне забезпечення для оцифровування лекал.  

«Підприємництво для мене — це про свободу вибору і можливість самореалізації», — ділиться пані Антоніна.

Аліна Кунденко — директорка виробництва бандур на базі підприємства ТОВ «Чернігівський центр бандури «Плеяда», м. Чернігів. Метою підприємиці є збереження культурної спадщини та розповсюдження національного українського інструменту — бандури — по всьому світу.

Отриманий грант підприємиця вкладе у купівлю фрезерувального верстата. Це дозволить покращити якість продукції й підвищить ефективність виробничих процесів.

«Моя бізнес-мрія — створити потужне виробництво музичних інструментів в Україні. Це дозволить зміцнити національну свідомість та забезпечить духовний і культурний розвиток українців», — каже пані Аліна.

Алла Бунечко —  власниця виробництва вінків для декорування Wreath Manufactory, м. Шепетівка Хмельницької області. Підприємство грантерки виготовляє екологічні інтер’єрні вінки для дому, офісу, кафе, ресторанів тощо. 

За отримані кошти переможниця придбає спеціальні верстати, станки та пили, що дозволить запустити нову лінійку товарів — вироби з дерева.

«Для мене підприємництво — це можливість реалізації у тій справі, яка подобається. І свобода», — розповідає пані Алла.

Катерина Гавриленко — співзасновниця виробництва дерев’яних меблів GRAND WOOD, м. Шептицький Львівської області. Бізнес підприємиці спеціалізується на виготовленні виробів з твердих порід дерева, таких як дуб, ясен і бук. 

Грантовим коштом переможниця придбає рейсмусовий верстат, завдяки чому вдасться знизити собівартість продукції та підвищити ефективність виробництва.

«Сучасний підприємець повинен володіти такими навичками як: критичне мислення, ефективна комунікація, наполегливість, креативність, стресостійкість та позитивне мислення. Зараз українські підприємці працюють у складні часи. Невдачі можуть трапитися з кожним, але важливо не здаватися на півдорозі», — говорить Катерина.

Нагадаємо, за результатами грантової програми «СТВОРЮЙ!» грантовий комітет отримав більш ніж тисячу заявок від українських підприємиць. Імена переможниць оголошуються щотижня. 

Кошти для реалізації грантової програми є інвестицією Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (UMAEF, раніше — Western NIS Enterprise Fund), який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні й трансформаційні проєкти.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати