Військовий фотожурналіст Євген Малолєтка – переможець грантової програми #TalentsForUkraine від KSE Foundation!

Євген – фотожурналіст і документаліст. Саме його знімки облоги Маріуполя стали одними з найбільш впізнаваних у світі кадрами війни. У 2022-23 роках наш переможець став лауреатом двох Пулітцерівських премій, World Press Photo та більш ніж 20-ти міжнародних журналістських нагород.

Репортажною фотографією Євген Малолетка займається вже 14 років, хоч і має освіту інженера. Він висвітлював роботу лікарів під час пандемії COVID-19 і протести українців під час Революції Гідності. Тоді, 01 грудня 2013 року, співробітники “Беркут” зламали йому зап’ясток і розбили камеру, однак не змусили зупинити роботу.

24 лютого 2022 року Євген разом з командою Associated Press поїхали у відрядження до Маріуполя. Фотографії оточеного міста стали єдиним професійно знятим матеріалом за час осади міста російськими військовими.

Кадри наслідків російського авіаудару по пологовому відділенню лікарні № 3 дев’ятого березня шокували весь світ. А одна з найбільш визначних світлин (фотографія вагітної Ірини Калініної), друкувалась в усьому світі на перших шпальтах. Міжнародне журі World Press Photo вибрало цю світлину фотографією року. 

Команда KSE Foundation пишається вітати Євгена Малолєтку серед переможців грантової програми “Talents For Ukraine” та щиро дякує йому за роботу, яка стала знаковою для мільйонів людей.

Переможці “Talents For Ukraine” – це люди, які змінюють Україну та світ. Познайомтеся з ними тут

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати