Найближчими місяцями українські школярі отримають доступ до уроків математики міжнародного рівня рідною мовою. Це стало можливим завдяки підписанню угоди про співпрацю між KSE Foundation та американською корпорацією Khan Academy. В межах цієї угоди, благодійний фонд Київської школи економіки локалізує і перекладе освітній контент STEM-напрямку на українську мову.

До процесу перекладу та запису відео-уроків долучаться провідні вчителі та науковці, а також спільнота KSE Foundation. Це переможці грантової програми «Talents for Ukraine» та школи, які брали участь у програмі «ЗАХИСТОК: безпечна освіта».

За даними Міністерства освіти та науки України, станом на 2024 рік в закладах середньої освіти навчаються 3 800 000 учнів, з яких майже 400 000 через повномасштабне російське вторгнення тимчасово перебувають за кордоном. Співпраця KSE Foundation та Khan Academy відкриває можливість надолужити та розширити знання з математики для всіх дітей, які мають доступ до Інтернету в будь-якому місці та в будь-який час.

Місія цього проєкту – забезпечення безкоштовною освітою світового рівня для всіх. KSE Foundation, як представник Khan Academy в Україні, гарантуватиме високу якість перекладу і локалізації навчальних матеріалів Академії на українську мову.

«Ми хочемо, щоб кожний український школяр мав доступ до найкращих і найцікавіших знань і навчання у світі. khan Academy – світовий лідер в сучасному, цікавому, живому навчанні. І тепер матеріали Khan Academy в STEM будуть в Україні! Це зробить життя людей краще! Це зацікавить наших дітей вивчати математику, інженерію, технологію, науку. Таке навчання змінить їх і зробить їх конкурентними в усьому світі. Я бачив дітей, які вчились на цих матеріалах. Вони стають геніями. Тепер у нас також так буде», – Тимофій Милованов, президент KSE.

Khan Academy є некомерційною освітньою організацією, яка розробляє та розповсюджує навчальні матеріали онлайн, має бібліотеку з більш ніж 6500 відео в різноманітних областях та підтримується за допомогою пожертвувань, найбільші з яких робить Google та Фонд Білла і Мелінди Гейтс.

До проєкту долучені радники – Назар Другов є радником команди з питань перекладу, фандрейзингу та стратегії, а Лейкер Ньюхаус забезпечує комунікацію з Khan Academy, де він раніше допомагав розробити курс Multivariable Calculus.

Однією з ключових місій цього проєкту також стане забезпечення доступу до уроків українською мовою для дітей, які наразі перебувають за кордоном. Доступ до освітніх матеріалів українською не тільки сприятиме набуттю нових знань, але й полегшить адаптацію дітей до шкільної програми після їх повернення в Україну.

Проєкт розпочався 22 березня і планується його реалізація протягом двох років. Докладніше про проєкт можна дізнатися на сайті

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати