Продовжуємо знайомити вас з талановитими українцями, які отримали грант на розвиток  від фонду KSE Foundation в межах програми «TalentsForUkraine». Вони представляють зовсім різні галузі – письменництво, політичну аналітику та кінематограф, але кожен викликає захоплення.

Олександр Михед – письменник, член українського ПЕН громадської організації із захисту свободи слова та прав авторів. Автор дев’яти книг, серед яких «Я змішаю твою кров із вугіллям». Зрозуміти український Схід», «Котик, Півник, Шафка» та інших. Від перших днів вторгнення письменник працював над текстами, які б через людські історії могли донести для закордонної аудиторії усвідомлення масштабів катастрофи. Ці тексти публікувалися у Financial Times, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Guardian. Нон-фікшн Олександра Михеда «Позивний для Йова. Хроніки вторгнення» отримав Премію імені Юрія Шевельова та вийде англійською мовою в червні 2024 року у Великобританії.

Катерина Зарембо – дослідниця у сфері суспільних наук. Гостьова наукова співробітниця Центральносхідного університету в Австрії та Технічного університету Дармштадту у Німеччині. Катерина є асоційованою аналітикинею Центру «Нова Європа». Авторка книжки про громадянське суспільство Донеччини і Луганщини «Схід українського сонця». Серед її дослідницьких інтересів – зовнішня політика, відносини України з ЄС, НАТО, Італією, безпекові студії, громадянське суспільство. Зараз аналітикиня працює над кількома науковими статтями щодо діджитал-боку українського опору російському вторгненню.

Руслан Батицький – режисер, активіст. Руслан займається популяризацією спорту серед людей з інвалідністю, є членом Національної спілки кінематографістів. З 2009 року знімає короткометражні фільми. З 2013 року, з колегами розпочав зйомки документального фільму «Гартовані Гнівом» про революцію, війну та життя українців під час бойових дій. Згодом фільм було показано на міжнародних фестивалях та внесено до long-list нагороди Oscar. Зараз фокус уваги Руслана та його однодумців спрямований на співпрацю з волонтерськими організаціями та благодійними фондами. Вони створили для ProtezHub два навчальних курси, для протезистів, реабілітологів та ерготерапевтів. Працюють над міні-фільмами про медичні місії організовані Razom for Ukraine для українських військових. Окрім того, режисер працює над розробкою свого дебютного повнометражного фільму «Сліпобачення». «Еволюціонувати, щоб вижити і досягти миру» – головний принцип, якого дотримується наш переможець.

Більше про переможців Talents For Ukraine

 

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати