Понад 200 учнів прикордонного з Білоруссю Горностайпільського ліцею успішно завершили навчальний рік у стінах школи і готуються повернутись за парти 01 вересня – благодійний фонд KSE Foundation зробив для школярів комфортне укриття завдяки внеску компанії MTI (входить до Групи компаній MTI Group).

Сховище у Горностайпільському ліцеї стало одним із перших, облаштованих у межах всеукраїнської програми «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта» від KSE Foundation. Укриття завершили ще у січні 2023 року, тож 212 школярів і 30 маленьких вихованців дитячого садочка повернулись до офлайн-занять одразу після новорічних свят. Це дозволило випускникам успішно скласти екзамени та вступати в університети та коледжі. А менші учні найбільше раділи можливості знов спілкуватись з однолітками та відвідувати гуртки – школярі цього ліцею розвивають місцеву охорону природи: садять дерева, вивчають екологію лісу та беруть участь у тематичних конкурсах.

Раїса Литвин, директорка ліцею: «Раніше наш підвал був у жахливому стані. Це був саме підвал, не укриття. А тепер тут ідеально все зробили саме для нас, щоб було зручно учням. Тепер тут світло, не протікає стеля, облаштовано вентиляційну систему, всі стіни пофарбовано, немає грибка на поверхнях, також заклали вікна у приміщенні, щоб воно було безпечним. Ми поставили тут парти та стільці, тож діти можуть займатись».

Укриття у ліцеї облаштували для комфортного перебування усіх учнів: було повністю замінено електропроводку, встановлено аварійне освітлення, проведено санітарну обробку поверхонь двох великих кімнат та гідроізольовано приміщення. А волонтери проєкту «Б50 Сховки» розфарбовували білі стіни яскравими абстракціями.

Облаштоване укриття дозволило відновити якісну очну освіту для дітей не лише села Горностайпіль, але й для 120 школярів сусідніх сіл Дитятки, Зорин, Фрузинівка, Страхолісся та Губин, які щодня приїжджають до ліцею на уроки.

Усі ці села були заблоковані від зовнішнього світу після початку повномасштабного вторгнення, більшість сімей не могли покинути місцевість аж до деокупації Київщини.

«Ми були заблоковані від світу, не було хліба й світла. До нас ніхто не міг доїхати, а ми не могли доїхати ані до районного центру, ані до обласного», – ділиться директорка ліцею Раїса Литвин. Троє її випускників загинули після вторгнення Росії, багато інших продовжують боронити країну. Щоб допомогти їм, учні та вчителі займаються волонтерством: роблять окопні свічки, плетуть маскувальні сітки та навіть зібрали 8,5 тисячі гривень для придбання військовим тепловізора!

Попри усі складнощі воєнного часу, ізоляцію і тривале дистанційне навчання, школярі цього ліцею продовжують здобувати нагороди на конкурсах і олімпіадах з біології та географії. А діти, які були вимушені покинути свої домівки і знайшли новий дім у цьому селі, швидко знаходять нових друзів у Горностайпільському ліцеї та перемагають у конкурсах.

Цей ліцей – особливий. Після Чорнобильської катастрофи школа стала військовим госпіталем – саме сюди звозили опромінених від радіації людей. Тож зрештою будівлю знесли, а школа змогла знов відчинити двері вже нового приміщення лише через декілька років, у 1991-му. 2022 рік поставив ліцей перед новими викликами. Завдяки спільній роботі колективу школи, компанії MTI та благодійного фонду Київської школи економіки, Горностайпільський ліцей зміг відновити навчання і на цей раз.
Разом ми пишаємось бути частиною історії цієї школи та її талановитих учнів.

Поверніть дітей до офлайн-навчання разом із проєктом “ЗАХИСТОК: Безпечна освіта” від KSE Foundation!

Подати заявку на облаштування укриття можна, заповнивши форму за посиланням: https://foundation.kse.ua/safe-education. На цій же сторінці ви можете зробити благодійний внесок для ремонту сховищ у школах і дитсадках України.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати