Грантова програма «СТВОРЮЙ!» в $1 млн від Міністерства економіки України, Ukraine-Moldova American Enterprise Fund, KSE Foundation, у партнерстві з АТ «Ощадбанк» – оголошує нових переможниць. Ними стали:
Анна Казанська – власниця видавництва книг FastAR Kids, м. Київ. Грантерка створює інтерактивні книжки з елементами доповненої реальності AR: ілюстрації на них оживають, рухаються та розмовляють. Видання мають гриф Міносвіти, а отже контент там перевірений і схвалений до навчання в школах та дитсадках.
«Я мрію залучити більше дітлахів до читання книг. Традиційній книжці важко конкурувати з гаджетами, тому в наших виданнях ми поєднуємо читання з грою. І це спрацьовує: клієнти, які купують книжку вперше, повертаються до нас знову», – коментує пані Анна.
Грантовим коштом переможниця придбає друкарську машину й програмне забезпечення – так книжки стануть якіснішими і вироблятимуться швидше.
Юлія Ключковська – засновниця бренду білизни та одягу для вагітних і годуючих мам Holy Mamas Underwear, с. Зимна Вода Львівської обл. Переможниця має амбітну ціль: щоб вагітність та грудне вигодовування в усіх мам світу асоціювалося з її брендом.
«Материнство – новий і вразливий етап у житті жінок, коли їм особливо важливо відчувати підтримку та комфорт, – розповідає пані Юлія. – Я прагну створити продукцію, яка відповідає реальним потребам мам і вагітних, враховуючи їхні особливості та виклики. Це дозволяє мені поєднати бізнес із соціальною місією».
За грантові кошти підприємиця придбає, зокрема, парогенератор, закріпочну, 12-голкову та машину для обшивання бретелі. Завдяки обладнанню вдасться автоматизувати частину виробничих процесів та брати в роботу складніші вироби.
Тетяна Канська – директорка виробництва пластмасових деталей «Термопласт-Т», м. Вінниця. За рік підприємство грантерки виготовляє більш ніж два мільйони деталей і запчастин із пластмаси та продає їх по всій Україні.
Коштом гранту підприємиця придбає нову пресформу для розширення асортименту товарів, а також модернізує застаріле обладнання до термопластавтомату.
«Я мрію про промислове серійне виробництво водостічних систем із пластику – велике сучасне підприємство, – ділиться пані Тетяна. – Реалізація цієї мрії потребує значних фінансових вкладень, адже наразі більшість мого обладнання родом із 90-х. Новий виріб на пресформі дасть змогу масштабувати виробництво та відкрити перед нами можливості для розвитку».
Ольга Ляліна – власниця компанії з виробництва дверей «Фабрика сучасних дверей», с. Покотилівка Харківської обл. Підприємство грантерки спеціалізується на виготовленні міжкімнатних дверей із мінімалістичним дизайном і 3D декором.
Пошкодження й втрати через повномасштабну війну не зупинили підприємицю, зараз вона не просто відновила, а розширює виробництво: грантові кошти спрямує на купівлю форматно-розкрійного верстату та обладнання для фарбування дверей.
«Мене надихає можливість створювати нові продукти та послуги, які можуть покращити життя людей, створювати робочі місця й виконувати соціальну місію. Навіть у складні часи я вірю, що підприємництво може бути джерелом позитивних змін та інновацій», – переконана пані Ольга.
Вероніка Толкачова – власниця виробництва випічки «Сімейна пекарня», м. Тернопіль. Бізнес переможниці розпочинався із невеликої кав’ярні, зараз підприємиця має окрему пекарню та хоче збільшити її виробничі потужності.
Отримані кошти грантерка вкладе у купівлю пароконвекційної печі й розстійної шафи. Обладнання допоможе розширити асортимент продукції та пришвидшить процес виробництва випічки.
«Я маю на меті створювати продукт, який любитимуть люди, тож усі сили вкладаю в якість виробів, їх пакування та презентацію клієнтам. Найбільша цінність – коли до нас повертаються знову й радять своїм близьким: власницею саме такого бізнесу я хочу бути», – підсумовує пані Вероніка.
Нагадаємо, що мета проєкту «СТВОРЮЙ!» – підтримати українок, що займаються виробництвом. За результатами програми, оргкомітет отримав більше ніж тисячу заявок від українських підприємиць. Імена перших п’яти переможниць програми стали відомі 7 серпня. Імена наступних – будуть оголошуватися поступово.
Кошти для реалізації грантової програми є інвестицією Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (UMAEF, раніше — Western NIS Enterprise Fund), який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні й трансформаційні проєкти.