Марина Вязовська ─ математикиня, лауреатка медалі Філдса і переможниця грантової програми «Talents For Ukraine» від KSE Foundation!

Марина стала другою в історії жінкою, яка отримала найпрестижнішу відзнаку у математиці для молодих науковців – Філдсівську премію. Вязовській вдалося розв’язати геометричну задачу про пакування сфер у 8-вимірному просторі, над якою вона працювала впродовж кількох років. Раніше задача була розв’язана лише для просторів із трьома й менше вимірами, а розв’язання тривимірного випадку (гіпотеза Кеплера) було викладене на 300 сторінках тексту з використанням програмного коду. Натомість розв’язання Вязовської 8-вимірного випадку займало лише 23 сторінки та було «приголомшливо простим».

Преміальні 15 тисяч канадських доларів лауреатка витратила на підтримку України. У промові на церемонії вручення медалі на Світовому конгресі математиків Марина Вязовська говорила про Україну, війну росії проти України та злочини російських окупантів. Зокрема, вона згадала про молоду українську математикиню Юлію Здановську, вбиту росіянами під час бомбардування Харкова.

Професорка зараз очолює Кафедру теорії чисел у швейцарській Федеральній політехнічній школі Лозанни, планує продовжувати розв’язувати геометричні задачі, працювати над питаннями в аналізі Фур’є, побудуванням функцій зі спеціальними властивостями. Також Марина планує вивчати щось нове, шукати ті галузі, в яких її знання могли б бути корисними та застосованими.

Марину було нагороджено орденом «За заслуги» Президентом України Володимиром Зеленським.

Переможці «Talents For Ukraine» – це люди, які змінюють Україну та світ. Дізнатися про них більше можна тут

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати