Київська школа економіки та Міністерство економіки України уклали меморандум про співпрацю, аби збільшити кількість ветеранів і ветеранок, які започатковують власну справу та розвивають стартапи. Документ підписали Юлія Свириденко, Перший віцепремʼєр-міністр України – Міністр економіки, Валентина Сахно, очільниця KSE Graduate Business School та Світлана Денисенко, директорка KSE Foundation.

Під час заходу також оголосили результати грантової програми для ветеранів і ветеранок та їхніх дружин чи чоловіків. 

Переможці  можуть отримати державні гранти на суму до 1 мільйона гривень на старт або розвиток власного бізнесу. Урядова програма з грантової безповоротної підтримки військових, які повернулись з фронту, працює з квітня – за цей час держава отримала 197 заявок, фахівці відібрали 19 переможців. Такі перші результати Мінекономіки оголосили сьогодні, 06 липня, під час спільного заходу із громадськими та освітніми інноваційними організаціями.

Щоб відсоток ветеранів, які отримують фінансову підтримку, підвищився, Міністерство економіки України та Київська школа економіки об’єднають зусилля: KSE Graduate Business School, провідна бізнес-школа України та Європи, надасть підтримку в розробці ефективного бізнес-плану та поданні якісної заявки на отримання гранту, а благодійний фонд KSE Foundation профінансує послуги з консалтингу.

«У нас є велика експертиза в консалтингу для малого і середнього бізнесу, яку ми будемо використовувати і пропонувати учасникам програми отримання грантів. Послуги будуть доступні і для тих ветеранів, хто вже отримав кошти – якщо у них буде потреба в експертизі щодо оцінки бізнес-моделі чи щодо покращення показників. І також для бізнесів, які тільки будуть подаватися на грант і потребують навчання і підтримки в створенні бізнес-плану», — говорить Валентина Сахно, очільниця KSE Graduate Business School.

Підписаний Меморандум про співпрацю є важливим кроком у підтримці воїнів, які повертаються до цивільного життя. Співпраця держави та громадянського суспільства стане однією з основ для забезпечення стабільного та успішного майбутнього військових та їхніх родин.

«Ветерани, які повернулись до цивільного життя, віддавши своє здоров’я — це не забуті люди, які прийшли в нікуди. Вони будують поруч із нами майбутнє нашої держави. І тепер вони мають економічні інструменти для цього. Дуже цінно, що держава дає можливість некомерційному сектору, громадським організаціям бути долученими до цього. Ми, як благодійний фонд, пишаємося тим, що можемо привертати увагу бізнесу і наших міжнародних благодійників до підтримки ветеранів. Якщо ми хочемо після перемоги мати успішну, економічно стабільну державу, маємо працювати вже зараз», — зазначила Світлана Денисенко, директорка KSE Foundation.

Участь у заході також взяли представники ГО «Простір Можливостей», Асоціації підприємців ветеранів АТО, DAI Global, проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» та IREX Ukraine.