Транспортний інкубатор для швидкого переміщення малюків, неонатальний інкубатор, прилади для автоматизації, діагностики та порятунку життів – у співпраці з британським благодійним фондом Urgent project, KSE Foundation передав до Кропивницького пологового будинку обладнання на майже $40 000.

«Ефективна допомога зараз значно залежить від міжнародних партнерств і налагодженої логістики. Знайти необхідне якісне обладнання, закупити за вигідною вартістю, організувати швидке та безпечне транспортування. Коли мова про життя дітей, оперативність та якість особливо важливі – завдяки міжнародним партнерам нам вдається поєднувати ці принципи», – говорить Марина Борисенко, керівниця напрямку відновлення KSE Foundation.

Щодня українські жінки народжують в укриттях, «крики новонароджених заглушують всі сигнали повітряної тривоги», розповідає Людмила Романів, генеральна директорка Кропивницького пологового будинку. Цей медзаклад працює вже понад 100 років – за цей час, порахували лікарі, тут з’явився на світ вже 1 мільйон малюків. 

Через війну пологовий будинок був вимушений продублювати всі стаціонарні відділення в укритті. 

«Війна це сильний стрес і за всіма статистиками в цей період зростає відсоток передчасних пологів. І це величезна проблема war zones. А де передчасні пологи, там потрібне спеціальне обладнання. Нашою головною метою було допомогти врятувати життя тим, хто ще навіть не почав жити. А також захистити здоров’я їхніх матерів», – зазначає Ека Векуа, засновниця і кураторка британського благодійного фонду Urgent project.

Щойно починається повітряна тривога, пацієнти та персонал лікарні спускаються в сховище – підвальне приміщення, яке завдяки благодійникам обладнане всім необхідним для надання медичної допомоги. 

«Неважливо, в якому пологовому періоді знаходиться жінка, починається тривога – і всі спускаються в укриття. Хіба вже зовсім дитинка ось-ось народиться. В укритті облаштований і пологовий зал, і операційна. У нашому укритті на світ народилось багато хлопчиків і дівчат, лік уже на десятки діток. Історичний час, діти, народжені в підвалах», – каже Людмила Романів.

Людмила розповідає, що коли народжуються діти, які потребують операційного втручання чи штучної вентиляції легень – транспортувати їх швидко та безпечно в разі оголошення тривоги особливо важливо. 

«Ми отримали від KSE Foundation і транспортні інкубатори, і неонатальні – до такого інкубатора підключається апарат штучної вентиляції легень, ведеться внутрішній контроль за всіма показниками. Це обладнання повторює перебування в черевній порожнині мами, але вже з допомогою спеціалістів. Коли починається тривога, ми спускаємо малюків у транспортних кувезах і знов підключаємо до апаратів вентиляції легень уже в укритті», – каже Людмила Романів.

Також до пологового будинку було передано біохімічний аналізатор і запас біохімічних матеріалів до нього на шість місяців; аналізатор газів крові разом із річним запасом реагентів на 1150 мл; шприцеві помпи для дозованого введення медичних препаратів; неонатальні столики та лампи фототерапії для лікування жовтяниці.

«Усі ці прилади рятують життя, немає жодного, який би не врятував життя. Від обладнання і від роботи цього обладнання залежить робота всієї команди. Збереження життя жінки, збереження життя дитини – це командна робота, і кожен бере у цьому участь», – зазначила Людмила Романів.

Благодійний фонд Київської школи економіки висловлює щиру вдячність кожному благодійнику, який долучається до порятунку найменших українців. А також лікарям і усьому медичному персоналу Кропивницького пологового будинку за їхню невтомну роботу.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати