Ремонт шкільного укриття у партнерстві KSE Foundation і Razom for Ukraine дозволив відновити очне навчання в черговій школі на Київщині – Таращанська гімназія “Освіторія” повернула на уроки 133 учнів.

Завдяки фінансовому внеску благодійного фонду “Razom for Ukraine”, KSE Foundation облаштував приміщення старого підвалу навчального закладу.

З початком повномасштабної війни Таращанська гімназія працювала дистанційно. Після місяців онлайн-занять, батьки та вчителі облаштували укриття своїми силами – тож учні повернулися на змішану форму навчання. Але попри зусилля колективу школи, у приміщенні не було необхідних умов для перебування дітей – земляне покриття підлоги, пожежонебезпечні дерев’яні двері, відсутні перегородки в туалеті.

“Діти соромилися ходити в туалет, адже він був розділений просто однією шторою, їм доводилося терпіти. Але попри всі складнощі, ми постійно проводили в укритті ігри та заняття, щоб заспокоїти учнів”, – розповідає директорка Таращанської гімназії Людмила Коваленко.

Сьогодні діти мають змогу відвідувати школу щодня – відремонтоване укриття дозволило відновити очне навчання всіх класів у дві зміни.

В укритті:

  • влаштували гідроізоляцію та стяжку підлоги, 
  • облаштували повноцінний санвузол з перегородками, 
  • демонтували вікна та замурували їх цеглою, 
  • провели освітлення, 
  • встановили вентиляцію, 
  • замінили двері, 
  • обробили від цвілі та пофарбували всі поверхні, 
  • полагодили бетонні сходи, 
  • пофарбували та термоізолювали труби, 
  • закупили м’які лави для сидіння. 

На початку повномасштабної війни гімназія стала прихистком для багатьох евакуйованих українців – школа забезпечувала переселенців та військових харчуванням. Тоді ж гімназія прийняла 8 дітей з окупованих сіл Київщини та Донеччини на онлайн-навчання, а троє з них вчаться у школі й сьогодні.

Попри виклики війни для освітнього процесу, школярі гімназії продовжують досягати результатів: нещодавно 9-класниця Анна перемогла на Всеукраїнській виставці декоративно-ужиткового мистецтва “Знай і люби свій край”, а гімназист Богдан грає у складі збірної України з хокею та представляє свою школу та країну у Швейцарії!

У межах Всеукраїнської програми “ЗАХИСТОК: Безпечна освіта” від KSE Foundation відремонтовано вже понад 40 укриттів у школах і дитячих садках України.

Долучіться до облаштування шкільних укриттів — кожна гривня дозволяє відремонтувати більше сховищ. Зробіть донат за лінком: https://foundation.kse.ua/safe-education

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати