На менторській зустрічі з переможцями програми Create Ukraine, речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий говорив про ключові аспекти міжнародних відносин, стратегії державної комунікації та особливості роботи з глобальними лідерами. У фокусі розмови були важливі теми, зокрема, чому персональні зустрічі з главами держав критичні для ефективної дипломатії та як змінюються підходи до міжнародних переговорів у різних адміністраціях США.

Як і 10 професіоналок та професіоналів програми Create Ukraine, колись Георгій повернувся з-за кордону, щоб долучитися до масштабних державотворчих процесів. Тоді він працював у Нью-Йорку, і вважає рішення повернутися на Батьківщину найкращим у своєму житті.

Георгій Тихий: «Зараз надзвичайно важливо приходити працювати на державу. Це не лише допомога своїй країні у найважчий час, але й, без перебільшення, можливість бути в епіцентрі історичних подій, творити історію власноруч. Це також безцінний досвід вирішення складних завдань, які потребують нестандартних підходів і системного мислення. У цьому контексті також всіляко заохочуємо молодих людей приходити працювати в МЗС і ставати частиною української дипломатії».

Головною темою розмови стала геополітика. Серед ключових меседжів, якими поділився речник МЗС:

✅ Міжнародні відносини — це насамперед боротьба інтересів. Україна докладає всіх зусиль, щоб зміцнити свою суб’єктність на міжнародній арені, зокрема в перемовинах про мирну угоду.

✅ Кожен різкий пост Трампа — не випадковість. Він завжди містить чіткі сигнали, і завдання дипломатів — відсікати емоції та виокремлювати раціональне зерно.

✅ Важливо відчувати свого візаві. Це одна з причин, чому Президент України Володимир Зеленський проводить багато персональних зустрічей зі світовими лідерами.

Учасники зустрічі також обговорили, чому ворожі ІПСО не менш небезпечні за російську зброю. Окрім того, ментор розповів про свою історію вступу до команди МЗС через переписку з міністром у Twitter.

«Приклад Георгія показує, що немає перешкод, якщо ти знаєш, чого хочеш», — зазначила Оксана Гаврилів, одна з переможців програми Create Ukraine.

Create Ukraine співфінансується Європейським Союзом та Урядом Литви у межах програми EU4Youth, спрямованої на підтримку молоді. Проєктом керує литовська організація Central Project Management Agency, реалізує KSE Foundation на базі Міністерства економіки України.

Менторські зустрічі з досвідченими управлінцями допомагають переможцям Create Ukraine отримати знання та навички, необхідні для роботи у державному секторі.

Раніше учасники програми вже взяли участь у менторських зустрічах із Анною Новосад, ексміністеркою освіти України; Світланою Котляревською, експерткою зі створення та масштабування команд у державному секторі; Марією Захаренко, керівницею Reform Support Team Мінекономіки; та Сергієм Ніколайчуком, заступником голови НБУ.

 

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати