Незабаром усі учні Ніжинської гімназії, а також двох сусідніх навчальних закладів зможуть повернуться до очного навчання. В опорному закладі Чернігівської області розпочався ремонт укриття, яке зможе прихистити до 1 200 осіб.

Ніжинській гімназії 100 років. З початком повномасштабної війни її старенький підвал став прихистком під час обстрілів для школярів та школярок.

«У підвалі, до якого ми евакуювалися з дітьми торік, не було чим дихати. Повітря було запиленим, адже там замість підлоги був суцільний пісок. Санвузли також були відсутні. Взагалі знаходитись у підвальному приміщенні тривалий час було неможливо», – згадує директорка гімназії пані Вікторія Пушкіна

Зараз старий підвал перетворюється на комфортне укриття. У ньому проводять демонтажні роботи, облаштовують санітарну кімнату, монтують вентиляцію тощо.

Раніше гімназисти відвідували школу позмінно: тиждень через тиждень. Натомість відремонтоване укриття в Ніжинській гімназії зможе прихистити до 1 200 осіб одночасно.

Тож усі 806 учнів самої гімназії, а також 100 дітей із садочка та 180 школярів сусідньої школи, яка не має укриття, зможуть відчувати себе у безпеці під час повітряних тривог.

Облаштування укриття у Ніжинській гімназії відбувається у межах спільного проєкту Фундації Олени Зеленської та благодійного фонду Київської школи економіки (KSE Foundation). Наразі триває відновлення ще шести укриттів у навчальних закладах Кропивницького, Кривого Рогу та Кременчука.

Подати заявку на облаштування укриття може будь-яка школа чи дитячий садок, які його потребують. Для цього необхідно заповнити форму за посиланням: https://foundation.kse.ua/safe-education.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати