Сховища для дітей обладнали вже в 64 навчальних закладах України, ще у 21 зараз тривають ремонтні роботи. Програма «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта» від KSE Foundation охопила прикордонні області, території з найбільшою частотою повітряних тривог, деокуповані міста та селища, навчальні заклади поруч з об’єктами критичної інфраструктури тощо. 

До облаштування долучаються український бізнес, міжнародні компанії, громадські організації й приватні благодійники.

Світлана Денисенко, директорка KSE Foundation: «Відремонтовані укриття дозволили школам і дитячим садкам повернути вже понад 19 800 дітей на очні заняття. Це стратегічна робота, якою ми пишаємось: мова  не лише про відновлення освітнього  процесу в стінах навчального закладу, але й сприяння економічній підтримці країни, адже офлайн-уроки дають можливість батькам повернутись на свої робочі місця. Разом із благодійниками проєкту, ми будуємо міцну основу для освіти та сприяємо стабільності й розвитку суспільства навіть у війні».

Укриття облаштовано вже у 12 регіонах та 45 населених пунктах України. 21 з них – сільської місцевості. У тому числі, ремонт укриттів завершено в прикордонних дитячих садках і опорних школах, а також у навчальних закладах у населених пунктах, які перебувають під системними ворожими обстрілами. Зокрема, у Кривому Розі на Дніпропетровщині обладнано вже 9 сховищ.  

Багато з облаштованих KSE Foundation укриттів стали захистками не лише для учнів шкіл, але й для вихованців дитячих садків, які працюють на базі навчальних закладів. Сховища облаштовуються з метою повернути на офлайн-навчання всіх школярів – в одну або дві зміни залежно від площі укриття і кількості наявних входів/виходів.

Марина Борисенко, керівниця напрямку відновлення KSE Foundation: «Сьогодні жодна дитина в Україні не може бути в повній безпеці. Але ми можемо дати нашим дітям відчуття захищеності, працювати, аби їхній психологічний стан був стабільним. Зменшувати тривожність допомагають розмови та ігри, що проводять фахові шкільні психологи, важливу роль відіграє наявність світлого облаштованого укриття. Якщо укриття – це старий підвал, воно не дозволяє дитині відчути себе у безпеці. І, навпаки, може наражати її на ризики: від грибка і пилу до аварійної електропроводки».

Проведення ремонтних робіт передбачає влаштування стяжки або плитки на  підлогу, зачищення та фарбування поверхонь, встановлення вентиляції, нової електропроводки та освітлення, облаштування санвузлів, акцентує Марина Борисенко. «Також купуємо для укриття місця для сидіння (лавки, крісла-груші). Завдяки благодійникам, додатково розглядаємо придбання проєкторів, настільних ігор, куточків для ігор», – розповідає керівниця напрямку відновлення KSE Foundation.

Ремонт сховищ був здійснений завдяки партнерам благодійного фонду Київської школи економіки. Серед найбільших благодійників проєкту «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта»: Райффайзен Банк Україна, XTX Markets, Фундація Олени Зеленської, Vodafone, Укрпошта, OKKO, Dragon Capital, AEQUO, ПУМБ, Фармак, Arzinger, Kyivstar.

Ініційована рік тому програма KSE Foundation є відкритою: подати заявку на ремонт укриття може будь-яка школа або дитячий садок, які його потребують. Долучитись до облаштування укриттів або подати заявку: https://foundation.kse.ua/safe-education

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати