Ще 400 учнів ліцею Бучанського району на Київщині, що пережив окупацію, перемістилися з тісного та душного підвалу у світле укриття! Все завдяки внеску команди ПУМБ, яка підтримала проєкт KSE Foundation “ЗАХИСТОК: Безпечна освіта” та допомогла створити комфортні умови для школярів Дмитрівського ліцею.

У Дмитрівському академічному ліцеї “Перспектива” відсутнє приміщення, яке можна використовувати для укриття. Тож єдиною можливістю відновити офлайн-навчання став Дмитрівський медичний центр поруч – у медичному закладі велике підвальне приміщення, три кімнати у якому виділили для школярів.

Завдяки ПУМБ з темних і сирих кімнат зробили світле укриття: очистили та пофарбували стіни та стелю, облаштували вентиляцію, встановили основне та аварійне освітлення, яке працює упродовж 6 годин – тож тепер навіть у разі вимкнень електроенергії діти будуть знаходитись в освітлених кімнатах. Замість біотуалетів обладнали 2 повноцінні санвузли та рукомийники. Також для дітей придбали 30 м’яких лавок.

“Укриття зробили дуже майстерно: очистили та пофарбували стіни, стелю, провели електрику. Я знаю, як працюють будівельні компанії в школах, це не порівняти з тим якісним ремонтом, який благодійний фонд Київської школи економіки та ПУМБ зробили для нас”, – розповідає Оксана Гальчик, директорка ліцею.

Через відсутність належного укриття увесь минулий навчальний рік школярі були вимушені займатись позмінно у місцевому Будинку культури: з 26 класів ліцею одночасно ходити на уроки могли лише 8, інші ж чекали своєї черги, навчаючись онлайн.

“Не можна порівнювати онлайн та офлайн навчання. Коли діти навчались дистанційно, більшість вимикали камери та просто спали або грали в ігри. Нам доводилось телефонувати батькам, щоб вони хоч якось контролювали. Тож батьки особливо чекали, коли закінчиться ремонт у нашому укритті – у Будинку культури є підвал, але ми з учнями сиділи там як шпроти, було дуже тісно, некомфортно та душно. Коли закінчили ремонт, діти такі радісні й щасливі повернулись до великої школи. Їм здавалося, що в укритті так багато місця, вони обіймались та фотографувались”, – згадує Оксана Гальчик.

Тепер, на офлайн-навчанні, діти зможуть отримувати знання більш якісно, а шкільна регбійна команда нарешті повернеться до тренувань. Особливо важливим повернення до школи є для інклюзивних класів – директорка школи відмічає, що таким учням потрібна соціалізація та індивідуальний підхід:

“В одному інклюзивному класі у нас адаптована програма, а в іншому діти навчаються за основною і все встигають! Дуже пишаюсь нашою Анжелікою – цього року вона закінчила шостий клас і попри ДЦП та жахи війни завершила рік з високими оцінками та отримала похвальний лист”.

Минулого року ліцей сильно постраждав під час окупації села Дмитрівка. Ворог виламав всі двері та розграбував школу: росіяни винесли з навчального закладу все, від комп’ютерів до печива та одягу. Усі вікна були вибиті вибуховими хвилями, а дах пошкоджений уламками від обстрілів.

Дмитрівський ліцей ще у 2014 році став прихистком для українців, які були вимушені тікати від війни. Діти та вчителі, які тоді переїхали до селища, після початку повномасштабного вторгнення вирішили більше не покидати свої домівки, розповідає Оксана Гальчик: “Вони не тікали. Пережили весь період окупації тут, терпіли, страждали, але другий раз бігти не захотіли. На щастя, їхні будинки вціліли”.

Вчителі зазначають, що для дітей наявність комфортного сховища – це не лише можливість знов ходити до школи, але і важлива емоційна складова. Багато з них стали свідками бойових дій, тож сьогодні у школі працюють психологи.

“Наша колишня психологиня пішла доброволицею в ЗСУ. Каже, що в неї все добре, радить працювати, відпочивати, не забувати поснідати й випити кави, а вони будуть нас захищати. Ми дуже нею пишаємось. А зараз у школі працює вчителька-психологиня Ганна, яка приїхала з села під Олешками на Херсонщині. Там жити було нестерпно, вони стали боятись за своє життя, проте довго не хотіли залишати дім. У лютому цього року вони нарешті переїхали до нас, і Ганна допомагає нашим школярам пережити всі складнощі воєнного часу”, – розповідає Оксана Гальчик.

Благодійний фонд KSE Foundation разом з ПУМБ облаштував два укриття для шкіл Київщини, які пережила окупацію. Тепер їхні учні готуються до нового навчального року, який проведуть у рідних навчальних закладах.

Подати заявку на облаштування укриття можна, заповнивши форму за посиланням: https://foundation.kse.ua/safe-education. На цій же сторінці ви можете зробити благодійний внесок для покращення безпеки шкіл України.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати