Грантова програма «СТВОРЮЙ!» в $1 млн від Міністерства економіки України, Ukraine-Moldova American Enterprise Fund, KSE Foundation, за комплаєнс-підтримки АТ «Ощадбанк», оголошує нових переможниць. Мета проєкту – допомогти українками, що займаються виробництвом, масштабувати їх бізнес.
Олександра Осіпова – власниця виробництва шоколаду Sisters A. Chocolate, м. Луцьк. Команда переможниці створює шоколад за принципом bean to bar (від боба до плитки) – самостійно закуповує сировину від дрібних фермерів, обсмажує какао на виробництві й робить крафтовий шоколад без використання білого цукру та молока. А ще – організовує дегустації, бере участь у фермерських ярмарках та використовує екологічне пакування без пластику.
Грантові кошти переможниця направить на купівлю обладнання, що подрібнює й очищує какао-боби. Це допоможе збільшити обсяги виробленої продукції та зменшить кількість відходів.
«Моя мета – популяризувати споживання якісного шоколаду з фермерського какао. Я мрію відкрити фірмовий магазин і вивести нашу продукцію на зовнішні ринки», – ділиться пані Олександра.
Єлизавета Дяченко – засновниця виробництва товарів медичного призначення ТОВ «Твел», м. Полтава. Грантерка виготовляє гелі для УЗД, ЕКГ, ЕЕГ і лазерних процедур, термопапір для відеопринтерів, діаграмні стрічки та продає їх в Україні та за кордоном.
На отримані кошти переможниця придбає PV модулі. Це дасть можливість безперебійно працювати та нарощувати обсяги виробництва.
«Моя ціль – створити максимально інноваційний бізнес, продукти якого продаватимуться по всьому світу, а молодь – мріятиме працювати в нашій команді», – коментує пані Єлизавета.
Ірина Кірпічова – директорка виробництва дитячого одягу «Татошка», м. Київ. Бізнес грантерки виготовляє одяг уже понад 20 років. У роботі підприємиця керується критеріями безпеки й комфорту, тож закуповує лише якісні тканини і фурнітуру.
Грантовим коштом переможниця масштабує виробництво й розширить асортимент товарів – придбає тринадцять швейних машин і програмне забезпечення для конструктора.
«Ми постійно вчимося і ретельно працюємо над тим, аби кожна наша колекція знаходила своїх шанувальників серед дітей та їхніх батьків: клієнти, які приходять до нас за новими покупками, і є мірилом мого успіху як підприємиці», – пояснює пані Ірина.
Анжеліка Король-Секера – власниця кондитерської фабрики «Деліція», м. Буча Київської обл. Історія бренду розпочалася в 90-х роках. Зараз на виробничих потужностях компанії виготовляють 230 найменувань продукції: понад 60 видів печива, пряники, вафлі й трубочки.
«Я постійно тримаю руку на пульсі можливостей для розвитку моєї справи, навчаюся та самовдосконалююся. Моя робота – це і є моє життя», – ділиться своїм секретом успіху пані Анжеліка.
Грантові кошти підприємиця вкладе у розширення свого бізнесу – придбає спеціальне пакувальне обладнання: термотрансферний принтер і принтер-аплікатор.
Валентина Айбін – засновниця виробництва напівфабрикатів «То добре», м. Нетішин Хмельницької обл. В асортименті підприємиці понад двісті позицій кондитерських і кулінарних виробів – від сирників і голубців до лазаньї та джелато; є два фізичні магазини й доставка.
Коштом гранту переможниця придбає планетарні й ручні міксери, шафу шокового заморожування, тістоміс, овочерізку й морозильні скрині. Так вдасться збільшити обсяги виробництва та розширити асортимент продукції.
«Займатися бізнесом мене надихають люди: коли бачиш потребу у своїй продукції, коли клієнти повертаються – це стає стимулом розвиватися, пропонувати щось нове і ніколи не зупинятися», – розповідає пані Валентина.
Нагадаємо, що за результатами грантової програми «СТВОРЮЙ!» оргкомітет отримав більше ніж тисячу заявок від українських підприємиць. Імена наступних переможниць будуть оголошені поступово.
Кошти для реалізації грантової програми є інвестицією Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (UMAEF, раніше — Western NIS Enterprise Fund), який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні й трансформаційні проєкти.