Завдяки внеску ПУМБ опорний ліцей Бучанського району Київщини, який пережив окупацію та руйнування, отримав комфортне укриття – сховище облаштували в межах всеукраїнської програми «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта» від KSE Foundation.
Завдяки фінансовій підтримці банку школа змогла відновити офлайн-навчання, тож 252 учні Червонослобідського ліцею якісно підготувались до випускних екзаменів, а батьки 19 малюків дитячого садка, що працює на базі школи, знов щоранку відводять дітей в освітній заклад.
Підвальне приміщення ліцею очистили від грибка та зробили гідроізоляцію, аби укриття більше не страждало від сирості. Було залито бетонну стяжку підлоги, вмонтовано якісну вентиляційну систему, пофарбовано всі поверхні, встановлено двері та облаштовано два санвузли.
«Якби не було належного укриття, ми б не мали офлайн-навчання! Дякувати благодійному фонду та ПУМБ, усі 252 учні школи разом з педагогічним колективом можуть одночасно перебувати в безпеці. Поки що діти в укритті тільки грають та спілкуються, але незабаром ще проведемо інтернет і будемо продовжувати навчальний процес навіть під час повітряних тривог. Особливо дуже задоволені укриттям батьки наших школярів», – розповів Михайло Шульга, директор Червонослобідського ліцею.
Під час окупації частини Київщини саме Червонослобідський ліцей Макарівської селищної громади надавав прихисток для біженців з сусідніх сіл та окупованих територій, був гуманітарним штабом допомоги – тут ховались від ворога більше 1000 людей.
«Коли все починалось, усі жителі нашого села і ще мешканці сусідніх перебували в нашому шкільному підвальному приміщенні місяць. Ми тут генератор підключали, готували їжу на шкільних продуктах. Тут «Гради» стояли, біля нас була лінія фронту, велись бойові дії», – розповідає нам директор школи Михайло Шульга.
Михайло став директором Червонослобідського ліцею у 2008 році. З тих пір школа набула статус опорного закладу і тепер навчає дітей з 9 навколишніх сіл – школярів відвозить на уроки спеціальний шкільний автобус. Ліцей відзначали за педагогічні інновації, а в останні роки тут також відкрили центр позашкілля – 17 різних гуртків і навіть філіал музичної школи.
Після звільнення Київщини попри вибиті вікна та двері ліцей залишився місцем прихистку – тепер для дітей переселенців, яких школа радо прийняла на навчання.
Сьогодні більшість цих школярів уже повернулись до власних шкіл після звільнення своїх домівок. Однак шестеро учнів усе ще продовжують навчання в Червонослобідському ліцеї.
Один з них – Даня.
«Даня приїхав до нас разом із мамою з окупованої частини Херсону. Вони оселились у старшого сина сім’ї, брата Дані – він давно вже жив у нашому селищі, був у складі місцевої територіальної оборони. Але, на жаль, загинув від рук ворога. Наткнувся на рашистський танк, і вони його розстріляли просто біля нашого села», – ділиться Михайло Шульга.
Повномасштабне вторгнення ліцей зустрів, маючи великі плани розвитку. Однак був вимушений тимчасово замінити їх гуманітарною роботою і відновленням після нападу ворога. Тепер же школа змогла повернутись до своїх планів завдяки облаштованому укриттю, яке дає можливість продовжити офлайн-навчання.
«У нас навчаються дуже талановиті діти. Можливість забезпечити для них безпечне офлайн-навчання дуже важлива. Наша випускниця, Мар’яна Лопата, склала ЗНО з української мови на 199,5 балів! Виграла конкурс знавців рідної мови імені Петра Ясика та конкурс учнівської і творчої молоді імені Шевченка, а ще стала призером олімпіади з фізики та української мови і літератури в Київській області. Дуже розумна дівчина, і ми дуже вдячні за можливість продовжувати навчати всіх наших школярів», – говорить Михайло Шульга.
Нагадаємо, завдяки ПУМБ команда KSE Foundation змогла повернути майже 800 дітей до якісного очного навчання!
Подати заявку на облаштування укриття можна, заповнивши форму за посиланням: https://foundation.kse.ua/safe-education. На цій же сторінці ви можете зробити благодійний внесок для покращення безпеки шкіл України.