Свято першого дзвоника понад 400 школярів гімназії Шептицьких на Львівщині зустрінуть у своїй школі. Завдяки внеску ТРК Victoria Gardens, що входить до портфелю нерухомості компанії Dragon Capital, благодійний фонд Київської школи економіки завершив облаштування укриття для дітей і вчителів.

Загалом було відремонтовано 300 кв.м сховища: у підвальному приміщенні школи було облаштовано гідроізоляцію проблемних сторін фундаменту, залито бетонну стяжку підлоги, облаштовано вентиляційні канали, замінено електропроводку, оброблено від грибка і пофарбовано всі поверхні, демонтовано каналізаційні мережі з підлоги та заново облаштовано санвузли.

Також було збільшено висоту приміщення на 40 см – тепер розміри сховища відповідають нормам, а діти знаходяться в комфортних умовах під час повітряних тривог.

«Коли батьки учнів побачили наше старе «укриття», вони злякались. Тоді вони дізнались про програму від KSE Foundation і ми подали заявку. Сховище зробили дуже швидко попри те, що приміщення проблемне – тут було болото замість підлоги, постійна сирість, глина, ґрунтові води підтоплювали підвал. Тепер тут бетонна стяжка і гідроізоляція, якісна вентиляція. Висота підвалу була всього 1,9 метра, а саме приміщення поділено на 4 секції. А тепер у нашому укритті вміщатимуться одночасно всі 434 дитини, які навчатимуться з наступного навчального року. Ми дуже дякуємо за все, що роблять для дітей», – розповів отець Тарас Байовський, директор школи.

На початку повномасштабної війни львів’яни прийняли велику кількість внутрішніх переселенців з гарячих точок, і гімназія Шептицьких не була винятком. У приміщенні школи була організована гуманітарна база і створені умови для тимчасового перебування евакуйованих українців. Зараз освітній заклад також готовий дати прихисток переселенцям, які були вимушені покинути домівки у зв’язку з підривом росіянами дамби Каховської ГЕС. Деякі з дітей, яких гімназія прийняла після 24 лютого, вирішили залишитись у Львові та продовжувати тут навчання – зарахування до гімназії Шептицьких відбувається за конкурсом, і школярі з Миколаєва та Маріуполя успішно його пройшли.

«Ще весною 2022 року до нас приїхала сім’я з Маріуполя – декілька тижнів Ігор з мамою провели у підвалі в Маріуполі під масованими обстрілами, перш ніж змогли евакуюватись. Це було дуже важко для них, хлопець пережив багато за ці тижні. Останніми місяцями дитина відкрилась, навіть почала посміхатись. Але це був тривалий шлях. Дуже хороша родина, мама вкладає всі сили, аби облаштувати життя на новому місці, а Ігор попри всі жахи війни минулого року пройшов конкурс і вступив до нас у 10 клас», – говорить Тарас Байовський.

Також у гімназії тепер навчаються переселенці з Миколаєва та Київщини: рік тому у школу в Миколаєві, де вчився восьмикласник Андрій, прилетів ворожий снаряд, а сьогодні Андрій вже зміг зайняти перше місце в лінгвістичній олімпіаді та внутрішній олімпіаді з математики. А семикласниця Віра з Київщини посіла перше місце на чемпіонаті з фігурного катання Snow Queen Cup!
Школа Шептицьких розпочала роботу у 1991 році – це перша греко-католицька гімназія в Україні.

Отець Тарас Байовський став директором школи вже під час війни. Він є шкільним капеланом і соціальним педагогом, викладає християнську етику. Шкільний капелан не тільки виступає у ролі вчителя, а й проводить літургії та читає молитви разом з дітьми – його завдання полягає в наставництві та духовному супроводі учнів. Батьки та школярі відгукуються про освітній заклад, як про справжню родинну спільноту, де суворі вимоги до навчання поєднуються із дружньою атмосферою.

Тепер родина школи може відчувати себе в безпеці, а наша команда KSE Foundation щиро дякує ТРК Victoria Gardens і Dragon Capital за підтримку надважливого для України проєкту «ЗАХИСТОК: безпечна освіта».

Нагадаємо, завдяки ТРК Victoria Gardens на Львівщині було облаштоване ще одне шкільне укриття – до офлайн0навчання змогли повернутись сотні учнів Львівського ліцею №46. Ми писали про це докладніше тут

Поверніть дітей до якісного очного навчання разом із KSE Foundation! Подати заявку на облаштування укриття можна, заповнивши форму за посиланням: https://foundation.kse.ua/safe-education. На цій же сторінці ви можете зробити благодійний внесок для ремонту укриттів у школах і дитсадках України.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати