Ці українці вражають своїми креативними ідеями та значними досягненнями, і ми з радістю ділимося їхніми історіями з вами.
⭐️Максим Ткаченко очолює благодійний фонд «ДРОПЛА» та є співзасновником ГС «Кластер розмінування України», що об’єднує компанії для інновацій у сфері розмінування. До війни він працював в інженерних інноваціях та ІТ, а з початком вторгнення зосередився на прискоренні розмінування, розробивши програму з обстеження територій дронами, механізованого розмінування за допомогою роботів та рекультивації земель. У планах Максима — створення R&D хабу з протимінної діяльності, дашборду для моніторингу замінованих територій та платформи demining-market для обміну послугами і технікою.
«Шлях до вирішення проблеми криється у заміні людського ресурсу на новітні технології та штучний інтелект», — коментує Максим.
⭐️Петро Чорноморець — кандидат біологічних наук, автор низки навчальних програм, який спрямовує свою діяльність розвитку інноваційної освіти та суспільних трансформацій. З 2012 року він є співавтором демократичної школи «Майбутні», де зосереджується на формуванні критичного мислення, системного підходу та адаптивності. Як співзасновник «Змінотворців», розвиває сучасні освітні моделі для нової генерації лідерів. Петро викладає в Києво-Могилянській бізнес-школі та створює авторські програми, а також інтегрує науку, психологію та практичний досвід.
«Моя стратегія — це інтелект, знання та завжди кілька гіпотез для кожної проблеми», — зазначає Петро.
⭐️ Олександр Хоменко — український поет та режисер, засновник творчого обʼєднання «МУР». Він активно працює на перетині літератури та музики, популяризуючи українську поезію серед молоді. Він створив проєкт «МУР», який взяв за основу просвіту та зняття пилу із історичних постатей та подій. У лютому 2024 року проєкт презентував альбом «Ти [Романтика]», що поєднує історичний контекст Розстріляного відродження з сучасною музикою. У квітні був поставлений однойменний мюзикл, який запустив тренд на твори митців Розстріляного відродження. Завдяки його зусиллям нещодавно було організовано Премію імені Павла Тичини — ініціативу для підтримки української культури, розвитку сучасної літератури та вшанування класиків. Олександр також активно популяризує культурні проєкти в соціальних мережах, ділячись творчістю та ідеями.
«Я думаю що найкраще що ти можеш зробити для власного розвитку — це поставити ціль, яка здається неможливою», – підкреслює Олександр.