Грантова програма «СТВОРЮЙ!» в $1 000 000 від Міністерства економіки України, Ukraine-Moldova American Enterprise Fund і KSE Foundation, за комплаєнс-підтримки АТ «Ощадбанк» та експертної оцінки KSE Graduate Business School, оголошує заключну п’ятірку переможниць. Мета проєкту — допомогти українкам, які займаються виробництвом, масштабувати їхній бізнес. 

Олена Фоя власниця виробництва систем автономної каналізації Stroyseptik, с. Дмитрівка, Київська обл. Компанія підприємиці виготовляє з гідротехнічного бетону септики, станції очищення стічних вод, сепаратори нафтопродуктів, промислові жировловлювачі та погреби.

За отримані кошти переможниця придбає верстати для роботи з арматурою та металопрокатом, а також, спеціальні високочастотні глибинні вібратори для бетону.

«Підприємництво — це можливість створювати, будувати, жити та працювати на рідній землі», — говорить пані Олена.

Олександра Шимборська власниця виробництва пакетів з полімерних матеріалів «Технопак», м. Львів. Бізнес грантерки виготовляє різні види упаковок для харчової промисловості та побутової хімії.

За грантові кошти підприємиця купить новий електронавантажувач, що полегшить роботу працівників.

«Мене надихає український бізнес. За понад 2,5 роки повномасштабної війни українські компанії показали світу, що ми здатні не лише функціонувати під обстрілами та без світла, але й знаходити нові шляхи розвитку», — каже пані Олександра.

Ірина Чорнобай власниця виробництва зерноочисних машин «АЕРОМЕХ», м. Багачеве, Черкаська обл. Бізнес грантерки спеціалізується на виготовленні аеродинамічних сепараторів для очищення та калібрування зернових культур. Компанія експортує свою продукцію у понад 60 країн.

Грант переможниця спрямує на придбання гідравлічних гільйотинних ножиць для різання металу. Це дозволить покращити якість продукції, зменшити кількість дефектів та пришвидшити процеси виробництва.

«Мрію втілити у життя всі наші розробки для агросектору. Також прагну масштабувати та удосконалити виробництво, а також розширити географію продажів нашого обладнання за кордоном», — ділиться планами пані Ірина.

Оксана Мороз власниця виробництва меблів для домашніх тварин Petso, м. Чернігів. Підприємство виготовляє з екологічних матеріалів ліжка, полиці, подушки та інші супутні товари для домашніх улюбленців.

Грантові кошти переможниця вкладе у придбання фрезерувального та лазерного станків для масштабування виробництва.

«Бізнес — це завжди злети та падіння. Це внутрішній стан, який не дає тобі стояти на місці. Важливо мати невпинне бажання рухатися вперед, незважаючи ні на що», — розповідає пані Оксана.

Аліна Сердюк власниця українського бренду одягу byMe, м. Вишгород, Київська обл. Майстерня підприємиці виготовляє жіночий та чоловічий одяг, взуття, аксесуари, прикраси та товари для дому.

За отриманий грант переможниця придбає вишивальну машину з двома головками. Завдяки новому обладнанню підприємство подвоїть виробництво вишитих сорочок.

«Для досягнення успіху в бізнесі важливі наполегливість, регулярний розвиток й соціальна відповідальність. Останній пункт може здаватись не з зони бізнесу. Однак я вважаю, що кожен бізнес має нести користь суспільству, а не лише пропонувати товари чи послуги», — наголошує пані Аліна.

Нагадаємо, за результатами грантової програми «СТВОРЮЙ!» організаційний комітет отримав більш ніж тисячу заявок від українських підприємиць. Наразі офіційно  оголошено всіх 65 переможниць. Дізнатись про них більше можна на офіційному сайті програми. Також стало відомо, що «СТВОРЮЙ!» буде продовжено на другий етап, який стартує вже у 2025 році. 

Кошти для реалізації грантової програми є інвестицією Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (UMAEF, раніше — Western NIS Enterprise Fund), який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні й трансформаційні проєкти.

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати