Грантова програма «СТВОРЮЙ!» в $1 млн від Міністерства економіки України, Ukraine-Moldova American Enterprise Fund, KSE Foundation, за комплаєнс-підтримки АТ «Ощадбанк» та експертної оцінки KSE Graduate Business School, оголошує нових переможниць. Мета проєкту – допомогти українкам, що займаються виробництвом, масштабувати їхній бізнес.
Яна Ібадуллаєва — співзасновниця виробництва крафтової комбучі BEE&TEA, м. Київ Підприємиця виготовляє напої з природних інгредієнтів — без барвників, консервантів та штучних добавок.
Грантовим коштом переможниця придбає етикетувальну машину, завдяки чому збільшиться швидкість виробництва та покращиться якість пакування.
«Моє підприємство — це не лише про бізнес, а й про бажання запропонувати споживачам корисний напій та сформувати культуру його споживання. Мрію розширити виробництво, повністю автоматизувати всі процеси та вийти на іноземні ринки», — ділиться своїми планами пані Яна.
Леся Паламар — власниця виробництва художніх меблів Yves Fouquet, м. Чернівці. Команда переможниці створює унікальні старовинні меблі ручної роботи у стилях королівських епох Франції.
За грантові кошти підприємиця придбає два верстати та фарбувальний апарат у лакувальний цех. Так вдасться масштабувати й автоматизувати процес виробництва.
«Підприємництво для мене — це процес перетворення ідей у реальні продукти, які створюють цінність для суспільства. Це не лише про фінансовий успіх чи особисту незалежність, а й про можливість знаходження рішень для проблем, і внесок у розвиток економіки», — говорить пані Леся.
Анастасія Бурзі — співзасновниця виробництва свічок з дерева WOOD MOOD, м. Гостомель Київської обл. Підприємиця виготовляє унікальні багаторазові дерев’яні свічки запатентованої конструкції.
Коштом гранту переможниця запустить виробничу лінію предметів декору для дому — придбає верстак, фрезу, 3D-принтер, промисловий осушувач повітря та інше необхідне обладнання.
«Я мрію, щоб WOOD MOOD став всесвітньо відомим брендом сталого декору для дому, з фокусом на свічках. Мета — поєднати естетику, екологічність та якість, створюючи продукти, що приносять тепло і гармонію в кожен дім, і водночас підтримують сталий розвиток», — ділиться пані Анастасія.
Наталія Човган — директорка виробництва та монтажу ліфтів «Техмонтаж», м. Івано-Франківськ. Підприємство переможниці виготовляє ліфти за типовими та індивідуальними проєктами, зокрема, із можливістю ексклюзивного дизайну кабін.
Отриманий грант підприємиця вкладе у купівлю камери напилення для порошкового фарбування та доповнень до неї. Це дозволить покращити якість продукції й підвищить ефективність виробничих процесів.
«Моя бізнес-мрія — вийти за рамки обмежень та залежностей ринку, створювати таку цінність для клієнта, щоб ринок адаптовувався до можливостей працювати з нашою компанією за будь-яких обставин», — каже пані Наталія.
Ксенія Фурсова — співзасновниця бренду дизайнерських подарунків 1DEA.me, м. Київ. Понад 12 років компанія грантерки виготовляє подарунки, декор для дому, іграшки та пазли.
За отримані кошти переможниця забезпечить більш надійний захист продукції від впливу зовнішніх факторів — придбає автоматичну пакувальну машину і термотунель.
«Мене надихають українські підприємці, які навіть в умовах війни продовжують розвивати свої бізнеси, адаптуються до нових викликів і виходять на міжнародні ринки. Багато жінок в Україні зараз дійсно захоплюють своєю діяльністю та тим як адаптуються до нових умов», — розповідає пані Ксенія.
Нагадаємо, що за результатами грантової програми «СТВОРЮЙ!» оргкомітет отримав більше ніж тисячу заявок від українських підприємиць. Імена наступних переможниць будуть оголошені поступово.
Кошти для реалізації грантової програми є інвестицією Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (UMAEF, раніше — Western NIS Enterprise Fund), який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні й трансформаційні проєкти.