Грантова програма «СТВОРЮЙ!» в $1 млн від Міністерства економіки України, Ukraine-Moldova American Enterprise Fund, KSE Foundation; послуги з комплаєнсу від АТ «Ощадбанк» – називає імена нових переможниць. Ними стали:
Валерія Ковальська – засновниця бренду жіночого одягу Valery Kovalska, м. Кривий Ріг. Девіз бренду: потужна жіночність. Дизайнерські вироби переможниці одягають світові знаменитості — Карді Бі, Пінк, Дженніфер Лопес, Мей Маск, а кожна колекція сповнена сенсом, історією та соціальною місією. Бренд не використовує матеріали тваринного походження й сповідує філософію sustainability (свідоме споживання).
Грантові кошти переможниця вкладе в купівлю станка для лазерної різки, парогенератора, підвісної та електропарової прасок. Нове обладнання модернізує виробничі процеси, покращить якість продукції та дозволить ефективніше просувати бренд на міжнародному ринку.
«В умовах війни я відчула особливу потребу підкреслити та популяризувати українську культуру через творчість. Тепер моя мрія — зробити все, щоб бренд Valery Kovalska асоціювався в усьому світі з високою якістю, етикою виробництва та інноваційними рішеннями, які відображають силу українського духу», – підкреслює пані Валерія.
Наталія Кушнір – керівниця фермерського господарства «Папики», с. Дерно Волинської обл. Переможниця виготовляє молочну продукцію (йогурти, кефіри, сири тощо) без додавання консервантів – лише натуральні закваски, бактерії та ферменти. Крім цього, грантерка розвиває освітні ініціативи для фермерів та зелений туризм.
Грантові кошти підприємиця спрямує на купівлю гноєтранспортера та холодильної камери. Це допоможе підвищити ефективність роботи ферми та покращить умови зберігання продукції.
«Моя бізнес-мрія – створити сімейне фермерське господарство з власною переробкою та мережею магазинів. Це буде місце, де якість і прозорість є основними принципами, а сімейні цінності й традиції передаються з покоління в покоління», – говорить пані Наталія.
Оксана Бортник – власниця виробництва бруківки та бетонних виробів «Комфортбрук», м. Любомль Волинської обл. Підприємиця виготовляє продукцію на обладнанні європейського зразка, що відповідає державним стандартам якості. В асортименті товарів – бруківка різних форм та розмірів, будівельні й перестіночні блоки, бордюри, водозливи та бетонні кільця.
Коштом гранту переможниця масштабує виробництво та збільшить обсяги виготовленої продукції – придбає нові пресформи для виготовлення бруківки й садового поребрика.
«Жінок у будівельній сфері часто недооцінюють, проте знання та досвід доводять: ці стереотипи можна й треба ламати», – ділиться пані Оксана.
Станіслава Бабич – директорка вегетеріанської пекарні «Хорс», м. Кременчук Полтавської обл. Крім хліба, цільнозернових крекерів і печива, виробництво грантерки спеціалізується на виготовлені сейтана (рослинний заміник м’яса), арахісової пасти, яблучного оцту, рослинних олій, безглютенових тортів і тістечок.
«Хорс» – це сімейна справа в другому поколінні, – розповідає пані Станіслава. – Оскільки ми самі є вегетаріанцями, бізнес розпочинали, аби закрити власні базові потреби в харчуванні. Наразі ми використовуємо лише найкращі інгредієнти, постійно розширюємо асортимент, готуємо з душею та любов’ю».
Грантовим коштом підприємиця масштабує виробництво та збільшить кількість виготовленої продукції –– купить конвекційну піч, тістоміс, вакуумну й тісторозкатувальні машини.
Марія Якуш – засновниця бренду виробів зі скла YAKUSH, м. Київ. Переможниця створює посуд і декор з екологічних матеріалів ручної роботи: вироби виготовлені за старовинною технологією гутного склодувства, історія якого починається з XV століття.
За грантові кошти підприємиця придбає портативний лазерний гравер для нанесення логотипа та написів. Так продукція стане унікальнішою, а бренд – впізнаванішим.
«Моя мета – щоб YAKUSH знали, любили й купували в кожній країні світу, та асоціювали нас із якістю й екологічністю. Для цього ми працюємо над розширенням географії, продовжуємо тестувати екологічну упаковку та використовуємо технологію recycle – переплавлюємо бите скло й даємо нове життя уламкам», – коментує пані Марія.
Нагадаємо, що мета проєкту «СТВОРЮЙ!» – допомогти українками, що займаються виробництвом, масштабувати їхній бізнес. За результатами програми, оргкомітет отримав більше ніж тисячу заявок від українських підприємиць. Імена переможниць будуть оголошені поступово.
Кошти для реалізації грантової програми є інвестицією Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (UMAEF, раніше — Western NIS Enterprise Fund), який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні й трансформаційні проєкти.