Сьогодні ми раді представити двох нових переможців Talents for Ukraine! Брати Вячеслав та Ілля Рибачик — школярі, розробники та призери конкурсів. Молоді активісти разом розробляють застосунки для покращення стану навколишнього середовища. Крім того, разом з братом Ілля успішно представляє Україну на міжнародних конкурсах. Хлопці вже здобули срібні медалі на міжнародних конкурсах INTARG та INFOMATRIX.
⭐️Ілля Рибачик — борець за екологічне майбутнє. Ілля створив застосунок «Сам собі еколог», який дозволяє обирати дії для поліпшення довкілля, та «Е-dermatologist», що визначає шкірні захворювання за допомогою камери смартфону та штучного інтелекту. Він також займається інформуванням суспільства про важливість екологічних питань, публікуючи статті в різних виданнях та беручи участь у конференціях. Під час війни переможець Talents for Ukraine розробив захисну систему для тактичного бойового шолому зі світловим індикатором лазерного випромінювання, яка посіла перше місце на конкурсі «Еко-Техно» та на Всеукраїнському конкурсі винахідницьких та раціоналізаторських проєктів, а також подана заявка на патент цього виробу.
«Найкращий досвід, який дав мені батько, — це те, що треба постійно навчатись. Бо успіх без знань неможливий», — коментує Ілля.
⭐️Вячеслав Рибачик, у свою чергу, зацікавлений у створенні нових технологій, які змінюватимуть наше життя на краще. Він бачить програмування як засіб для реалізації ідей, що принесуть користь людству. Вячеслав розробив настільну гру «Місто Zero Waste», яка розвиває критичне мислення та екологічні звички для збереження довкілля а також розробив мобільний застосунок для контролю за харчовими відходами. Він акцентує на тому, що харчові відходи — це не лише втрачена їжа, але й марнування ресурсів, таких як енергія, вода, земля, людська праця та капітал. Також, з початком війни та блекаутів наш переможець почав шукати варіанти отримання енергії з автономних джерел. Вячеслав переробив комп’ютерне джерело безперебійного живлення на джерело електроживлення інверторного типу, що отримало перше місце на другому етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук.
«Програмування — це можливість робити речі, корисні для інших людей. І ці речі можуть дійсно змінювати світ», — підкреслює Вячеслав.