Молоді українські фахівці повернулися в Україну для впровадження міжнародного досвіду. Адже в українців більше можливостей реалізувати себе в Україні, ніж за кордоном, — переконана Ірина Волоха, одна з переможниць програми Create Ukraine. А команда Create Ukraine, в свою чергу, впевнена, що саме на Батьківщині їхні знання та досвід потрібні найбільше.
Разом із дев’ятьма іншими молодими фахівцями Ірина повернулася в України восени 2024 року, щоб долучитися до змін та економічних реформ.
Кожен із переможців має унікальний міжнародний досвід: навчання у провідних університетах світу, представлення інтересів України на міжнародній арені, стажування в Європарламенті, роботу у передових компаніях Австрії, Великобританії та Канади. Вони мали можливість продовжити кар’єру за кордоном, однак обрали впроваджувати найкращі світові практики в Україні.
У співпраці з командою Міністерства економіки України учасники Create Ukraine працюють над підвищенням якості державних послуг, покращенням взаємодії держави з бізнесом та громадянами, залученням іноземних інвестицій, розробкою проєктів післявоєнної відбудови та організацією міжнародних конференцій, присвячених відновленню країни.
Програма Create Ukraine ініційована ЄС, Міністерством закордонних справ Литви та Міністерством економіки України та співфінансована EU4Youth Programme, керується Central Project Management Agency. Програму реалізує KSE Foundation.
Більше про мотивацію учасників — у картках нижче.
Анастасія Біланенко
Експертка з міжнародних фінансів та стратегії, менеджерка, аудиторка
«Хочу зробити свій внесок у розвиток економіки. Вірю, що мій професійний досвід та знання, здобуті за десять років роботи на різних континентах, допоможуть впроваджувати сучасні рішення і найкращі міжнародні практики для відбудови України #buildbackbetter».
Напрямки роботи: Стала відбудова; Зелене фінансування; Циркулярна економіка
Ірина Волоха
Експертка зі стратегічних комунікацій, редакторка
«Україна для мене — це країна необмежених можливостей. Саме тут українці мають найбільше шансів реалізувати свій потенціал. Я прагну підтримувати свою країну, розвивати її економіку та зміцнювати власну державу, а не чужі».
Напрямки роботи: Міжнародні комунікації; Управління проєктами; Стратегія; Соцмережі
Оксана Гаврилів
Фахівчиня з міжнародних відносин, бізнес-менеджерка
«Ніколи не планувала жити за кордоном. Але поїхала, щоб зрозуміти, чому все європейське асоціюється в українців з «кращим». І повернулася, бо завжди бачила себе саме в Україні. У нас є велика нестача кваліфікованих кадрів з якісною освітою та знанням англійської і тим паче німецької мов. Хочу підсилювати Україну саме зсередини. Переконана, що Україна — країна можливостей».
Напрямки роботи: Інвестиційні прєкти; Відновлення України; Міжнародні угоди
Тетяна Гайдим
Фахівчиня з управління проєктами та надання консалтингових послуг
«Перша й найважливіша причина — допомогти своїй країні у критичний час. Кожен має робити те, що може на своєму рівні. Під час війни через велику кількість проблем зросло навантаження на державний апарат. Тож я вирішила задіяти свої знання та навички у роботі на державу».
Напрямки роботи: Відновлення; Міжнародні партнерства; Ukraine Recovery Conference
Олена Дзюбко
Проєктна менеджерка, фахівчиня з міжнародних відносин
«Я навчалася в Кембриджському університеті у Великій Британії на унікальній магістерській програмі з Development Studies/Development Economics. Моя мотивація повернутись — це бажання застосувати отримані знання на практиці та зробити внесок у розвиток України».
Напрямки роботи: Міжнародне економічне співробітництво; Торгівля та експорт; Стійкість