Цього тижня ми з радістю оголошуємо про особливих переможців програми Talents for Ukraine — Ларису, Ярослава та Катерину! Вони стали фіналістами Global Teacher Prize Ukraine 2024 і лауреатами відзнаки STEM-вчителя від KSE Foundation — нагороди в рамках цієї ініціативи, яку ми вручили найкращим учителям, що застосовують інноваційний підхід під час навчання. Відзнака передбачає надання грантів у розмірі 200 000 грн кожному з трьох переможців і підкреслює їхній суттєвий вклад у розвиток освіти в Україні, а також важливість STEM-освіти для майбутніх поколінь.

⭐️Катерина Корзун директорка школи та вчителька української мови й літератури, яка ламає стереотипи про меншовартість сільської школи. Одним із основних методів, які застосовує Катерина, є впровадження STEM-технологій в освітній процес. На уроках літератури спільно з учнями вчителька аналізує фізичні явища й хімічні процеси, а разом із підручником та зошитом бере з собою на урок зразки ґрунтів, порід дерев та корисних копалин. Катерина переконана, що вміння бачити взаємозв’язки всіх аспектів життя стає звичкою, яка допомагатиме учням протягом життя.

«Запиши собі у серці, що кожен день — найкращий день у житті», — коментує Катерина.

⭐️Ярослав Федько — вчитель фізики. Його підхід спрямований на те, щоб показати учням зв’язок фізики з повсякденним життям і технологіями майбутнього через проєктну діяльність, гейміфікацію та інтерактивне навчання. Ярослав використовує інноваційні методи, такі як змішане навчання, робототехніка та інструменти штучного інтелекту, щоб готувати учнів до професій STEM. Він також організовує наукові ярмарки, проводить майстер-класи та сприяє розвитку наукової грамотності серед молоді. Крім цього, Ярослав готує учнів до наукових конкурсів, де вони представляють свої інновації на міжнародних виставках.

«Знайдіть вашу точку опори: без неї ваші успіхи і діяльність не матимуть сенсу», — підкреслює Ярослав.

⭐️Лариса Романишин — вчителька хімії, фізики та біології, яка активно залучає учнів до дослідницької діяльності та сприяє розвитку STEM-освіти в Україні. Як фасилітатор команди-переможниці програми шкільних космічних експериментів SSEP, вона разом з учнями невдовзі відвідають США, де матимуть можливість відправити мінілабораторії з дослідження мікрогравітації на Міжнародну космічну станцію (МКС) за допомогою корабля «SpaceX Dragon» з космічного центру NASA . Лариса також співпрацює з міжнародними організаціями, зокрема з Лісовою Службою США, а її партнерство зі школами Польщі сприяє впровадженню інноваційних освітніх програм, спрямованих на покращення якості навчання.

«Найважливіші уроки — це цінність наполегливості, важливість навчання на помилках і здатність адаптуватися до змін», — коментує Лариса.

Більше про переможців Talents For Ukraine

KSE Foundation щодня працює для підтримки людей і розвитку інноваційної України через освіту завдяки благодійникам і партнерам.
Пожертвувати