Представляємо нових переможців грантової програми Talents for Ukraine від KSE Foundation! Цього тижня ділимося історіями лікаря-гігієніста з Кременчука, який реалізує екологічні проєкти, математикині, що вивчає лінійні крайові задачі для диференціальних рівнянь, та художника-ілюстратора, який створює плакати для протестів по всьому світу.
⭐️ Юрій Сподін — лікар-гігієніст з Кременчука, що спеціалізується на розробці природоохоронних проєктів. Спільно з Фондом ім. Гайнріха Бьолля та Проєктом ПРОМІС він створив 15 проєктів для покращення якості повітря, води, управління відходами і здоров’я населення. За результатами цієї роботи “Стратегію розвитку міста Кременчук” експерти визнали найкращим проєктом серед усіх подібних програмних документів, які було розроблено в інших 16 містах України. Його проєкт «Кременчук місто сталого розвитку» отримав позитивний відгук від науково-технічної ради КрНУ і відповідає 17 Глобальним цілям розвитку ООН. Юрій реалізував інноваційні рішення, такі як використання нафтошламу як котельного пального, що зменшило забруднення і принесло економічні вигоди для Кременчуцького нафтопереробного заводу.
«Моє життєве кредо — новаторство як вид діяльності та стиль життя»,— ділиться Юрій.
⭐️Олена Атласюк — математикиня і наукова співробітниця Інституту математики НАН України, що досліджує лінійні крайові задачі для систем диференціальних рівнянь. Вона отримала грант Neuron IOCB Tech Endowment Fund і пройшла стажування в Інституті математики Чеської Академії Наук. Зараз працює над дослідженням рівняння теплопровідності. Олена популяризує математику, є членом наукових рад Молодої Академії Європейського математичного товариства та Товариства «Європейські жінки в математиці». Її мета — створити Товариство українських жінок у математиці.
«Життя — це дивовижна пригода, якою варто насолоджуватися на повну кожної миті», — коментує Олена.
⭐️Михайло Скоп, відомий під псевдонімом #NEIVANMADE, є українським художником, ілюстратором та доктором філософії. Наш переможець створює воєнні плакати, які використовуються на протестах по всьому світу. Роботи Михайла представлені на понад 50 виставках і зберігаються в міжнародних колекціях у США, Бельгії та Німеччині та ін. Через свою творчість Михайло прагне зафіксувати сучасну українську ідентичність, створити сучасний «міф», розкриваючи глибинні культурні контексти за допомогою міфології та колективної пам’яті.
«Творчість — це дуже специфічна мова, тому надважливим є зрозуміти, до кого ви говорите і яке повідомлення хочете донести», — розповідає Михайло.